Cementáreň v Rohožníku má ročnú kapacitu na výrobu jeden a pol milióna ton cementu. Robí šedý i špecifický biely cement a tiež aj síranovdzorné cementy. Ďalšie výrobné kapacity má švajčiarsky koncern Holcim v Turni nad Bodvou, pričom od vlani obe cementárne fungujú ako jedna spoločnosť so sídlom v obci na Záhorí.
Popri dvoch cementárňach patrí pod firmu v Rohožníku ešte 18 betonární rozmiestnených po celom Slovensku, štyri štrkovne, zmiešavacia stanica a laboratórium. Spojený podnik v uplynulom roku predal 1,7 milióna ton cementu i slinku, vyše 800-tisíc ton kameniva a viac ako 300-tisíc metrov kubických betónových zmesí.
Spoločné tržby dosiahli takmer 123 miliónov eur a strata presiahla 22 miliónov eur. V priemere na oboch koncoch Slovenska pracovalo v dvoch závodoch vyše 770 ľudí. Viac ako polovicu vlaňajších tržieb generoval export, do Rakúska, Maďarska, Poľska či Ruska.
Témou číslo jedna sú pre cementárne alternatívne palivá, ktoré umožňujú znížiť spotrebu fosílnych palív až na nulu. A redukovať tak výrobné náklady, čo je pri nízkych cenách ešte stále cesta k udržaniu rentability, hoci slabej. Holcim v súčasnosti vyrobí až 80 percent potrebného tepla z alternatívnych palív. Šetrí tak prírodné zdroje a a redukuje skládkovanie odpadu, ktoré je zatiaľ na Slovensku výhodnejšie než jeho zhodnocovanie. Na výrobu jednej tony cementu dnes v Holcime spotrebujú 19 kíl fosílnych palív, kým pred desiatimi rokmi to bolo takmer 100 kilogramov.
Na európskom poli koncern v súčasnosti uzatvára transakciu s mexickým Cemexom, ktorá zahŕňa rozsiahlejšie výmeny aktív na českom, nemeckom a španielskom trhu. Z Česka Holcim odchádza, Cemexu odstúpil cementáreň v Prachoviciach, 17 betonární a štyri štrkovne, transakciu už odsúhlasil aj český Úrad na ochranu hospodárskej súťaže. Na trhu, a to nielen v Európe však Holcim bude v najbližších rokoch doťahovať mamutie spojenie s francúzskym koncernom Lafarge.