Historická budova zo zoznamu UNESCO sa mení pod rukami developera z bývalého hotela na polyfunkčný objekt. Už v blízkej dobe ponúkne luxusné apartmány na predaj aj priestory atraktívne pre turistov a návštevníkov Levoče. Rekonštrukcia by mala byť ukončená koncom roka 2022.

Developerská spoločnosť Elisia sa dohodla s majiteľom budovy Levočského paláca, ktorým je obchodná spoločnosť Farmakol, na rekonštrukcii už pred rokom, teda v čase najväčšej koronakrízy, keď ekonomika spomaľovala a všade vládli protipandemické obmedzenia.Spoločnosť Elisia v súčasnosti dokončuje napríklad aj výstavbu 50 rodinných domov v Prešove – Kráľova hora.

Apartmány na predaj

Interiér bývalého hotela sa zmení na dve desiatky luxusných apartmánov určených na predaj a niekoľko gastroprevádzkok ako napríklad patisséria, kaviareň, cukráreň či vináreň. Okrem toho si tu ľudia prídu na svoje aj v prípade, ak hľadajú relax v podobe masáži.

Levočský palác sa nachádza priamo na námestí Majstra Pavla a jeho historické arkádové nádvoriesprístupnia pre všetkých okoloidúcich, ktorých architektúra stavby nadchne už zvonka. Na nádvorí bude sedenie gastroprevádzky, a tak ľudia budú maťmožnosť občerstviť sa pri tónoch upokojujúcej muziky. „V spodných priestoroch, ktoré sú prístupné priamo z arkádového nádvoria, plánujeme otvoriť multifunkčnú miestnosť, a to konferenčnú sálu a galériu so stálou expozíciou obrazov a fotografií, ktoré opistujú históriu Levoče,“ hovorí o plánoch Branko Benko, konateľ spoločnosti Elisia.

Kancelárske priestory v paláci

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa