Budúci nájomca obsadí priestory na ploche približne 14 200 štvorcových metrov a má k dispozícii dodatočne opciu na 6 300 m2. HB Reavisu sa tak podarilo prenajať budovu ešte pred dokončením. Twin City pritom začal ako špekulatívnu výstavbu, teda nebola vopred projektovaná na mieru konkrétnemu nájomcovi.

„Sme radi, že máme takého významného klienta, akým je spoločnosť Swiss Re. Integrovaný obchodný model nášho podnikania, ktorý v HB Reavis spája development, výstavbu, správu majetku a investičný manažment, sa nám aj v tomto prípade vyplatil,“ hovorí výkonný riaditeľ HB Reavis Slovensko Adrian Rác.

Prvé dve budovy administratívnych blokov Twin City s celkovou plochou 39-tisíc štvorcových metrov začal developer stavať vlani v septembri a plánuje ich postupne dokončiť tento a budúci rok. Zamestnanci Swiss Re sa do Twin City budú sťahovať v polovici roka 2017 z troch budov neďalekého City Business Centra. Dve z nich stále vlastní HB Reavis, CBC III, v ktorej má Swiss Re štyri zo šiestich podlaží, vlani predal.

Minulý týždeň sa začala aj výstavba tretej budovy komplexu, ktorý pozostáva z dvanástich kancelárskych objektov. V prvej fáze južnej časti na území Starého Mesta tak vznikne 65-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Podľa A. Ráca sú obsadené na 65 percent.

HB Reavis podpísal do Twin City zaisťovňu Swiss Re

Twin City Zdroj: HB Reavis

Ďalších bezmála stotisíc štvorcových metrov komerčných plôch pribudne v niekdajšej severnej časti projektu v mestskej časti Ružinov. Jej súčasťou je aj nová autobusová stanica s viac ako 30-tisíc štvorcovými metrami priestorov pre dopravné služby, vyše 60-tisíc m2 obchodnej plochy a takmer 30-tisíc m2 kancelárií vo výškovej budove.

HB Reavis pripravuje o niekoľko týždňov veľkú prezentáciu projektu, ktorý aktuálne prechádza posudzovaním vplyvu na životné prostredie. Pripravenú má už dokumentáciu pre územné rozhodnutie a so stavebným povolením počíta v ideálnom prípade v budúcom roku. Prenájom priestorov by rád spustil v lete.