Budova tiež známa ako One Waterloo sa nachádza v londýnskej štvrti South Bank. Ide o kancelársku budovu zo 60. rokov 20. storočia, ktorá už viac ako desať rokov čaká na rekonštrukciu. Pre túto lokalitu bolo vydané plánovacie povolenie pre dve nové budovy a verejné priestranstvo.

Návrh nového projektu pozostáva z 29-podlažnej budovy s kancelárskymi a obytnými priestormi na severnej strane (výška 118 m) a 10-podlažnou budovou s ďalšími kancelárskymi a maloobchodnými priestormi na južnej strane.

Projekt počíta s podlahovou plochou na úrovni 88-tisíc štvorcových metrov. Až 70-tisíc štvorcových metrov majú obsadiť komerčné priestory, bytových jednotiek má byť 142 a verejné priestranstvo vznikne na rozlohe 18-tisíc štvorcových metrov. Developer so slovenskými koreňmi tak prvýkrát vstupuje do segmentu rezidenčných nehnuteľností.

„Tento krok je v súlade s našou stratégiou zamerať sa na akvizície dobre umiestnených stavebných pozemkov v Londýne, na ktorých budú môcť v budúcnosti vyrásť inovatívne, moderné kancelárske priestory plné najnovších technológií, s výrazným zameraním na potreby nájomníkov a s ambíciou zlepšiť životné podmienky nielen ľudí využívajúcich tieto priestory, ale takisto celej komunity v okolí,“ uviedol pri tejto príležitosti generálny riaditeľ HB Reavis pre Veľkú Britániu Tomáš Jurdák.

HB Reavis v Londýne expanduje, postaví vežiak a prvýkrát aj byty

Pôvodné vizualizácie projektu Elizabeth House. Zdroj: London & Regional and Chelsfield

Suma, za ktorú objekt kúpili, nebola zverejnená. Podľa generálneho riaditeľa HB Reavis Group Pavla Trenku však ide o najväčiu akvizíciu v Spojenom kráľovstve. „Tento developerský projekt sa rozsahom a charakterom radí k ďalším podobným projektom našej skupiny, na ktorých pracujeme na ostatných trhoch: Varso Place vo Varšave, Agora v Budapešti a NIVY/Twin City v Bratislave,“ uviedol P. Trenka.

Projekty HB Reavisu v Londýne

33 Central

HB Reavis v Londýne expanduje, postaví vežiak a prvýkrát aj byty

Nová kancelárska budova na ulici King William Street s úžitkovou plochou 21-tisíc štvorcových metrov. V roku 2016 boli tieto priestory predané spoločnosti Wells Fargo, ktorá v nich plánuje neskôr v roku 2017 skonsolidovať svoje londýnske tímy. Projekt navrhlo oceňované britské architektonické štúdio John Robertson Architects. Budova sa bude uchádzať o certifikát BREAAM Excellent, ktorý sa udeľuje za trvalú udržateľnosť.

Cooper & Southwark

HB Reavis v Londýne expanduje, postaví vežiak a prvýkrát aj byty

Kancelárska budova na ulici 61 Southwark Street s úžitkovou plochou sedemtisíc štvorcových metrov, ktorá bude dokončená neskôr v roku 2017.

20 Farringdon Street

HB Reavis v Londýne expanduje, postaví vežiak a prvýkrát aj byty

Kancelárska budova s úžitkovou plochou 7 500 štvorcových metrov, ktorá bude dokončená v roku 2018.