V hlavnom meste je na predaj veľa lepších či horších pozemkov. Málokto však otvorene hovorí o svojom zámere. Do ponuky však pribudol ďalší, ktorý jeho vlastník ponúka nahlas. Dva hektáre blízko rekreačnej zóny Kuchajda ponúka na predaj realitno-developerská spoločnosť Iuris, ktorá na ne upozorňuje aj výrazným bilbordom na križovatke.

Ide o parcely na rohu Tomášikovej a Trnavskej ulice oproti budove starej Ikey. Vlastníkom je firma Ružinovská, s.r.o., personálne prepojená práve na Iuris. Prvé inzeráty na predaj sa objavili v nedávnych dňoch, tento týždeň pribudol aj nápadný bilbord hovoriaci o predaji.

Pozemky sú v územnom pláne mesta zakreslené červenou farbou, čo znamená občiansku vybavenosť celomestského a nadmestského významu, navyše v rozvojovom území. Podľa územného plánu je dovolená výstavba zhruba 30-tisíc m2 plochy. V praxi tak môže ísť o obchodné centrum so službami, prípadne administratívny projekt. V blízkom okolí však už stojí Polus a Lakeside.

Dva hektáre na Kuchajde na predaj

V susedstve sa už dlhšie pripravuje štúdia budúcej podoby lokality Pasienky, ktorá siaha od Kuchajdy až po Tri veže. Podľa návrhov tu môže vyrásť nové multifunkčné centrum zahŕňajúce byty, kancelárie, obchody i množstvo priestoru pre voľnočasové aktivity. Všetko je však zatiaľ v rovine plánov a konkrétna realizácia je v nedohľadne.

Potenciál pre výstavbu je aj na druhej strane cez Tomášikovu, kde veľká časť parciel patrí skupine BZ Group. Tá aj namiesto budovy bývalej Ikey chce stavať vežiak s hotelom. Iuris v inzercii ponúka aj ďalšie pozemky, v Pate, Dúbravke a Bernolákove. O konkrétnej cene spoločnosť nehovorí.

Foto - Ľuboš Mistrík