Spoločnosť Kleindienst Group, paradoxne pôvodom z racionálneho Rakúska, zverejnila vizualizácie projektu Floating Seahorse na medzinárodnej výstave lodí pred niekoľkými dňami. Firma hovorí, že postaví 42 štruktúr, ktoré označuje prakticky za lode, ale bez pohonu, informuje portál Huffingtonpost.
Majú tri podlažia – horné nad úrovňou vody, ďalej hlavné podlažie, ktoré prináša terasu a obývačku v jednej rovine s morom. Pod vodou je veľká spálňa a kúpeľňa, lemované veľkými presklenými plochami ponúkajúcimi panoramatický pohľad na podmorský svet.
Floating Seahorse Dubaj Zdroj: Kleindeinst Group
Hoci na prvý pohľad ide o fantazmagóriu, firma tvrdí, že predala 35 zo 42 týchto rekreačných sídel. Podľa Huffingtonpost vyzerá bývanie pod vodou v meste, kde letné teploty presahujú štyridsať stupňov, ako solídny plán.
Domy majú byť súčasťou obrovského dubajského projektu The World, čo je sústava umelo vytvorených ostrovov na brehu metropoly. Pri leteckom pohľade je zmenšeninou skutočného sveta a vzniká na ňom nové bývanie spolu s rekreačnými domami a areálmi.
Floating Seahorse Dubaj Zdroj: Kleindeinst Group
Ešte pred finančnou krízou, ktorá veľkomesto tvrdo zasiahla, ho rozostavala miestna firma Nakheel, neskôr výstavbu zastavila a niekoľkých ostrovov sa chopil práve rakúsky podnikateľ Kleindienst. Ani jemu sa však nepodarilo začať naplno stavať, veľká časť umelo vybudovaných ostrovov zatiaľ ostáva prázdna. Projekt tejto firmy na ostrove má názov The Heart of Europe, teda srdce Európy.
Predstavené bývanie pod vodou nemusí byť jediným možným využitím mora v krajine, kde sa lyžuje aj v lete v krytej zjazdovke. Veľkolepý projekt totiž nedávno predstavil aj poľský architekt, ktorý navrhol tenisový štadión s presklenou strechou pod hladinou mora. Hoci ide o koncept, v Dubaji je všetko možné, a tak sa neodvážime hovoriť nikdy.
Floating Seahorse Dubaj Zdroj: Kleindeinst Group