V okolitých obciach Bratislavy vystavala developerská spoločnosť už niekoľko úspešných, dnes plne obývaných projektov. V tomto roku dokončuje projekt Benalex Greenresidence v poradí druhú etapu. Jej súčasťou je šesťdesiat nehnuteľností, v ktorých si nájdu miesto ako slobodní ľudia, tak rodiny s deťmi.

Momentálne kolaudujú prvé objekty a do konca leta by mal byť tento projekt kompletne dokončiť a odovzdať všetkým klientom. Okrem toho spoločnosť pracuje na príprave štyroch rôznych projektov, pri ktorých je ešte predbežné hovoriť, či a v akej forme sa budú realizovať, nakoľko sú v rôznych štádiách rozpracovanosti. Niektoré z nich sú v objeme rádovo desiatkach miliónov. Výsledkom by malo byť viac ako 250 bytov a vyše sto rodinných domov.

Pri výstavbe všetkých projektov developerská spoločnosť Benalex dbá na kvalitnú dispozíciu a plnú využiteľnosť metrov štvorcových bez hluchých plôch. „Ďalej sa zameriavame na čo najlepšiu variabilitu predpríprav, aby pokryli všetky možné scenáre dokončovacích prác našich klientov. Či už chcete dotovať dom elektrinou vyrobenou slnkom alebo si postaviť na záhrade bazén, či saunu, všetko ľahko vybavíte bez zbytočného búrania,“ hovorí konateľ spoločnosti Benalex Peter Benko.

Nadčasový dizajn

Nadčasové prvky sú samozrejmosťou rezidenčných projektov od spoločnosti Benalex. Napríklad inteligentné nočné osvetlenie fasád exteriérov a chodieb interiérov, plast-hliníkové prístrešky, či teraz pripravované podsvietené panely s popisnými a orientačnými číslami.

„Používame kvalitné talianske obklady v štandardoch a koncové zariadenia vyššej kvality popredných značiek. Taktiež by som poukázal na kvalitné okná našich stavieb a väčšina našich stavieb je postavená z porobetónových tvárnic značky Ytong, čo zaručuje vysokú precíznosť a kvalitu hrubej stavby a veľmi slušnú rýchlosť výstavby. Pri projektoch riešime mnohokrát aj spoločné plochy ako sú detské ihriská alebo naposledy sme napríklad pre obec Rovinka zrealizovali výsadbu vysokých stromov a zelene na dlhom zelenom páse so súhlasom obce, ktorý lemoval našu lokalitu,“ približuje konateľ spoločnosti Benalex Peter Benko.

Vonkajšie detaily

Developer presadzuje jednotný vzhľad celej lokality. To znamená, že všetky domy disponujú rovnakým predným murovaným plotom z betónových tvárnic, či segmentovým plotom z betónových tvárnic.

Štandardom je tiež jednotná zámková dlažba, príprava na vonkajšie osvetlenie domu, záhrady, či napojenie autonabíjačiek. Benalex klientom odovzdáva finálny projekt, v okolí ktorého vysádza oku lahodiacu zeleň, ktorá už od začiatku spríjemňuje novým majiteľom domov príchod do lokality.

Nielen tie existujúce projekty, ale aj tie plánované sa budú mať v zariadení interiéru v rámci štandardu parkety, interiérové dvere, obklady, dlažby a sanitu. V mezonetových domoch sú navyše podsvietené schodiská, či presklené zábradlie.

„Klienti však majú možnosť si vyberať u našich dodávateľov aj z ponuky mimo našich štandardov. Tým, že naše dcérske spoločnosti sa zameriavajú na predaj a výrobu osvetlenia a výrobu interiérov na mieru, sme schopní našim klientom dodať domy kompletne zariadené na kľúč od prvého výkopu, až po poslednú dekoráciu v danom byte alebo v dome,“ uzatvára konateľ spoločnosti Benalex Peter Benko.

Tento článok označený We know how vznikol v spolupráci s komerčným partnerom. Redakcia nie je jeho autorom, ale obsah článku považuje za prínosný pre čitateľa.