Ceny domov v USA zaznamenali v júni rekordné tempo rastu, pričom najvýraznejšie sa zvýšili ceny nehnuteľností v metropolitných oblastiach v Arizone, Kalifornii a v štáte Washington. Poukázal na to vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 amerických metropolitných oblastí.

Index cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller vzrástol v júni medziročne o 19,1 percenta, zatiaľ čo v predchádzajúcom mesiaci dosiahol rast po revízii smerom nahor 17,1 percenta. Júnové tempo rastu cien v hlavných metropolitných oblastiach bolo najvyššie od začatia sledovania príslušných údajov pred 20 rokmi. Prekonalo aj odhady analytikov oslovených agentúrou Reuters, ktorí počítali s rastom o 18,5 percenta.

EXCLUSIVE: Couple Build Luxury Eco-friendly Home In Just Six Weeks Complete With Home Gym, Office And Huge Forest Garden – And It's Now Up For Sale.
Neprehliadnite

Predaj nových domov v USA v júni nečakane klesol na viac než ročné minimum

Z 20 metropolitných oblastí sa najvýraznejšie ceny domov zvýšili v hlavnom meste Arizony Phoenix, ďalej v kalifornskom San Diegu a v meste Seattle v štáte Washington.

V medzimesačnom porovnaní sa ceny domov v 20 kľúčových metropolitných oblastiach USA zvýšili o 1,8 percenta, čo bolo v súlade s očakávaniami ekonómov.