Biznis model Galanovcov sa dostal do problémov už pred vyše štyrmi rokmi. Známa nábytkárska firma sa nahromadené dlhy snažila riešiť reštrukturalizáciou. Proces ozdravenia pod dohľadom súdov sa nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca a tak firma skončila v konkurze.

Posledným spojivkom s biznisom zostal pre rodinu obchodný dom na Zelinárskej ulici v Bratislave. Podľa pôvodných plánov ho chcela rodina prevádzkovať vo vlastnej réžii. Nakoniec však bola donútená predať aj túto nehnuteľnosť.

„Chceme - nechceme, každý rok napadne v Tatrách nový sneh. Podobne v podnikaní prirodzene jedného dňa prichádza nová generácia. Forma výmeny nie je podstatná. Cieľ je dosiahnuť dobré podmienky pre všetky zainteresované strany. V súťaži viacerých záujemcov sa tak môže stať,“ hovoril začiatkom februára pre TREND Reality predseda predstavenstva spoločnosti NG Invest Peter Galan.

Aj on vtedy veril, že sa budovu podarí predať za vyvolávaciu cenu. Dražobná spoločnosť si za nehnuteľnosť s celkovou výmerou 17 500 štvorcových metrov, ktorá ponúkla 6 466 štvorcových metrov podlahovej plochy skladov a 11 034 štvorcových metrov predajnej plochy, pýtala 16 miliónov eur.

Koncom februára sa nehnuteľnosť v dražbe nepodarilo predať. Úspešnejšie nedopadlo ani druhé kolo, ktoré sa uskutočnilo už v polovici apríla. A to napriek tomu, že sa cena upravila na 12 miliónov eur. Budova sa bude v dražbe predávať na tretí pokus. Vyvolávaciu cenu stanovil tentoraz dražobník na 8 025 000 eur. Samotná aukcia je naplánovaná na 12. júna.