Pôvodným developerom projektu Treenium bola spoločnosť Treenium inverso, s.r.o., ktorá spustila výstavbu ešte v roku 2016, pričom výstavba mala byť ukončená v roku 2019. Výstavbu bytového komplexu medzi Gagarinovou, Mierovou a Hraničnou ulicou sprevádzali problémy.

Kým stavebné povolenie dávalo možnosť postaviť deväťposchodovú budovu, developer chcel, napriek nevôli obyvateľov okolitých bytoviek i napriek vedeniu mestskej časti Ružinov, navýšiť budovu na osemnásť poschodí. Okrem toho mala byť súčasťou fasády bohatá zeleň, ktorá by pripomínala vertikálny les. Nakoniec zostal projekt nedokončený. V súčasnosti projekt zastrešuje spoločnosť Red_duby s.r.o.

„Spoločnosť je členom skupiny zahŕňajúcej na slovenskom trhu spoločnosti ako Stavmat Stavebniny s.r.o., Henris Immo, s.r.o., In Group, a.s. a Invest, s.r.o., City Stone Desing, s.r.o. a STX-X, s.r.o., ktoré sú známe svojím dlhoročným pôsobením vo svete stavebníctva a výstavby,“ hovorí konateľ spoločnosti Hendrien Danasch.

Zásadné obmedzenie

Podľa jeho slov je o projekt Mierová veľký záujem. „Naša spoločnosť nad rámec svojich zákonných povinností vysporiadala vo veľkej miere pôvodných kupujúcich nehnuteľností v rámci projektu ako i pôvodných dodávateľov stavby, ktorí mali relevantné nesplatené nároky voči pôvodnému developerovi. K tomuto kroku sme pristúpili iba na základe našich morálnych princípov, keďže my, ako nový vlastník a nový developer, sme voči pôvodným kupujúcim, ako i pôvodným dodávateľom, neevidovali žiadne nesplnené záväzky či podlžnosti. Podarilo sa nám osobným prístupom odstrániť negatíva, ktoré so sebou projekt prinášal, i keď sa nás priamo nedotýkali,“ uviedol H. Danasch.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa