Predaje nepotrebných pozemkov z rúk hlavného mesta pokračujú. Bratislava v obchodnej verejnej súťaži ponúka aj nevyužitú parcelu na okraji Dúbravky, neďaleko obratiska električiek.

Parcela s výmerou 9 800 m2 leží v zóne rozsiahlej výstavby novostavieb, neďaleko projektov ako Podvornice, Dúbravka 200 a pripravovaných v podobe komplexu Dúbravčice. Je ohraničená Dúbravčickou a ulicou Na vrátkach.

Minimálna kúpna cena stanovená nie je, avšak znalecký posudok znie 1,375 milióna eur, čo je v prepočte 140 eur na štvorcový meter. S parcelou sú spojené len bežné náklady na vyčistenie, výraznejšie búrať netreba.

Územnoplánovacia informácia hovorí o zmiešanej výstavbe bývania a občianskej vybavenosti. Bytov môže byť až do 70 percent nadzemných podlažných plôch, čo po prepočte ukazuje číslovku okolo 150 až 200 bytov.

Bratislava predáva aj na konci Dúbravky

Pozemok v Dúbravke na predaj Zdroj: Google Street View

Lokalita je dnes synonymom pre dostupnejšie bývanie najmä vďaka priemyselnému charakteru okolia i vzdialenosti od centra mesta. Neďaleko je na predaj viacero pozemkov, jeden tu nedávno podľa informácií TRENDreality.sk kúpila slovensko-zahraničná developerská firma.

Okrem toho sa pripravuje výstavba projektu Dúbravčice – Sever od írskej investorskej skupiny, stavia sa obchodné centrum Dubrawa a pozemok na predaj má aj Tatra Residence. Ak investor hľadá celý pripravený projekt, na výber je zasa Štart Dúbravka od OTP Real.

Hlavné mesto má momentálne v ponuke viacero nepotrebných parciel. Predáva uprostred Petržalky, zbaviť sa chce aj starej budovy servisu s potenciálom na bytovú výstavbu na Račianskej.

Zobraziť Pozemok v Dúbravke na predaj na väčšej mape