Na inzerát na známej inzertnej stránke o predaji trojizbového bytu na Mojmírovej ulici v Bánovciach nad Bebravou zareagoval 28-ročný Vladimír.

„Predávajúci, vystupujúci pod menom zamestnanca dražobnej spoločnosti pod názvom Platiť sa oplatí, ponúkal byt s rozlohou 72 štvorcových metrov za sumu 44 600 eur. Vladimír prejavil záujem o byt a po vypísaní prihlášky vložil na bankový účet, ktorý predávajúci uviedol, sumu 4 460 eur. Peniaze mali slúžiť ako finančná zábezpeka za byt,“ opísala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Následne sa mal poškodený muž po telefonickom dohovore s predávajúcim podľa nej stretnúť a ísť na prehliadku bytu.

„Telefónne číslo predávajúceho je nedostupné a, samozrejme, žiadna prehliadka bytu sa nekonala. Vladimír si uvedomil, že naletel podvodníkovi,“ doplnila.

Obdobným konaním prišla o peniaze 22-ročná Petronela, ktorá taktiež zareagovala na inzerát na inzertnej bazárovej stránke.

Tentoraz bol v ponuke dvojizbový byt v Bánovciach nad Bebravou s výmerou 67 m2 za 34 600 eur. Po telefonickej dohode s predávajúcim poslala na účet vyše 3-tisíc eur, ktoré mali slúžiť ako záloha u notára.

„V podvodnom konaní muž, ktorý sa vydával taktiež za zamestnanca dražobnej spoločnosti, pokračoval. Žiadal od mladej ženy ďalšie peniaze vo výške 1 730 eur ako doplatok zálohy notárovi. Tieto peniaze mu však už neposlala,“ ozrejmila ďalej E. Antalová.

Dosiaľ neznámy páchateľ tak podľa nej uviedol oboch mladých ľudí do omylu a na ich škode sa obohatil o 8 100 eur.

„Upozorňujeme občanov, aby si pri kúpe nehnuteľnosti dôkladne preverili, komu pošlú svoje peniaze. Taktiež, aby neboli dôverčiví a nenaleteli na podozrivo nízku sumu za nehnuteľnosť. Je lepšie spoľahnúť sa na službu realitných kancelárií a peniaze neposielať skôr, ako predmetnú nehnuteľnosť vôbec uvidia. K obdobnému konaniu páchateľov nemuselo dôjsť len v Bánovciach nad Bebravou, ale takto môžu pripraviť o peniaze ďalších ľudí v rámci celého Slovenska,“ dodala E. Antalová.