Na zvolenskom sídlisku Západ by sa mala na budúci rok rozbehnúť výstavba novej športovej haly Legends Arena. Pod jednou strechou prinesie zimný štadión, mestské kúpele, wellness, fitness, trojhviezdičkový hotel a reštauráciu.

Mesto už začalo konanie o umiestnení stavby. Investor predpokladá získanie potrebných povolení do apríla budúceho roku a štadión chce otvárať na jeseň 2015 so začiatkom sezóny plavárne.

Ťažiskom bude ľadová plocha s tribúnou určená pre širokú verejnosť aj na komerčný prenájom, vznikne tu aj hokejová škola, opisuje konateľ investorskej spoločnosti Idea Invest Jozef Gostík.

Legends Arena bude mať tri podlažia. Na spodnom má byť ľadová plocha, mestská plaváreň, wellness & spa, na druhom ubytovanie a reštaurácia a na treťom ubytovanie a fitness centrum.

Zvolen dostane novú halu

Legends Arena vo Zvolene (1) Zdroj: Idea Invest

Parkovanie pre 161 áut je naplánované na priľahlom parkovisku. Investor počíta s medzinárodným dosahom projektu.

Hala je naplánovaná v lokalite Bariny na Ulici Ľudovíta Štúra, oproti pošte a supermarketu Billa. Projekt si vyžiada investíciu vo výške deväť miliónov eur.

Idea Invest má vo Zvolene veľké plány. Na sídlisku Západ plánuje dostavať chátrajúci rozostavaný Central Park. Vzniknúť by tu malo nákupné centrum so zdravotným strediskom a multikinom.

Pripravuje tiež tri lokality na výstavbu rodinných domov. Rozbehol už projekty Zátišie nad priehradou na sídlisku Sekier a výstavbu v Kováčovej. Na severe od centra plánuje štvrť Sarvaška.

View Legends Arena vo Zvolene in a larger map