Stavebno-developerská firma sa po dlhom boji s ochranármi i kompetentnými úradmi chystá do výstavby v centre hlavného mesta. Ide o niekdajší parčík na Belopotockého vedľa obrátenej pyramídy Slovenského rozhlasu.

Proti výstavbe sa postavili niektoré organizácie, spoločnosť Zipp však už od leta má stavebné povolenie. Pred nejakým časom spustila predaj bytov, podľa záujmu trhu na pozemok prídu aj stavebné mechanizmy.

Ide o projekt Apartmán Park, ktorý vytvoria dve na seba kolmé osempodlažné hmoty. Celkovo sa počíta s 54 bytmi, kanceláriami, obchodmi, ako aj vytvorením menšieho ihriska a parčíka. Byty sú už na predaj za cenu pohybujúcu sa okolo 2 800 eur/m2 vrátane DPH za holobyt. Ich rozloha dosahuje 76 až 148 m2, najviac plánujú dvojizbových.

Na predaj sú aj tri obchodné priestory na prízemí s rozlohou od 34 po 124 štvorcových metrov. Ich cenu 2 567 eur/m2 s daňou prekonávajú kancelárie na ďalšom podlaží. Štvorec administratívy ponúka Zipp za 2 700 až vyše 3 200 eur. Výmera jednotlivých priestorov dosahuje necelých 17 m2 až vyše 600 m2.

Pôvodne plánovaný projekt Apartmán Park nevyrastie.
Pôvodne plánovaný projekt Apartmán Park nevyrastie.

Pod projektom sú tri podzemné podlažia garáží s celkovou kapacitou 74 miest. Cena jedného sa pohybuje vo výške približne 14-tisíc eur.

Konateľka spoločnosti Jana Varinská sa pre dvojtýždenník Slovensko a reality vyjadrila, že s výstavbou začnú podľa záujmu na trhu. Teda až vtedy, keď bude mať projekt za sebou určitý predpredaj. Aký to je, nešpecifikovala.

Výstavbe pod rozhlasom predchádzal dlhý boj o zachovanie parčíka zo strany ochranárov i viaceré rozhodnutia krajského a okresného stavebného úradu. Spoločnosť Zipp získala právoplatné stavebné povolenie napokon začiatkom júna, na pozemku sa zatiaľ urobili prvé úpravy v podobe prekládky sietí.

Mesto navrhovalo pozemky vymeniť za iné z dôvodu zachovania zelenej plochy. Spoločnosť to odmietla, no navrhla ich odpredaj za 5 300 000 eur, čo zase odmietlo mesto. Napokon sa však počíta s revitalizáciou časti zelene, ako aj odovzdaním parku do vlastníctva mesta.

Zipp patrí do rakúskeho stavebného koncernu Strabag, venuje sa aj developerskej činnosti.  Na Račianskej ulici buduje 160-bytový Obydick s charakteristickou červenou fasádou. Okrem toho postavila obytné projekty v Stupave a Nitre. V Zipave na Záhorí ešte pokračuje výstavbou ďalších etáp.

Vizualizácia – Zipp