V roku 2009 ho získala česká spoločnosť Holding Synot, ktorá navrhla rekonštrukciu. Svoje zámery komunikovala s pamiatkarmi a po rokoch príprav predložila projekt na posúdenie. Pamiatkový úrad vtedy vyhlásil, že sa predložený projekt nezhoduje s ich predstavami a predošlými rokovaniami a navrhované zásahy do opusteného areálu neodobril.

Do sporu neskôr vstúpilo samotné mesto a jeho obyvatelia, ktorí sa postavili za investora. Kúpalisko chceli mať zrekonštruované a námietky pamiatkarov sa im nepozdávali. Za rekonštrukciu areálu vznikla aj petícia, ktorú podpísalo vyše 7 500 ľudí.

„Nedopustime, aby bol investor nútený kvôli úradníckym rozhodnutiam od plánovanej rekonštrukcie odstúpiť a finančné prostriedky preinvestoval inde, kde si budú jeho snahu viac vážiť,“ agitovalo za petíciu a obnovu areálu aj samotné mesto, ktoré materiály zverejnilo na svojej oficiálnej webstránke.

„Celý projekt, do ktorého chce investor vložiť celkovo 6 miliónov EUR, môžu zmariť neúspešné rokovania so zástupcami Krajského pamiatkového úradu,“ informovalo mesto. Zverejnilo aj video so zábermi z minulosti kúpaliska, súčasný stav a vizualizácie. Ďakovne sa k aktivite ohľadom petície vyjadril aj samotný investor bez ohľadu na výsledok.

Zelenú žabu v Trenčianskych Tepliciach obnovia. Ľudia sa postavili za investora

Zelená žaba - vizualizácia Zdroj: Holding Synot

Napokon v týchto dňoch došlo k dohode medzi developerom a pamiatkarmi. Bazén má fungovať približne od mája do októbra, celoročne bude otvorená reštaurácia, kaviareň a vináreň. Vznikne aj tridsiatka parkovacích miest pre imobilných priamo pri kúpalisku. Otvorenie je naplánované na budúcoročnú letnú sezónu a developer počíta s tisíckou návštevníkov denne počas letnej sezóny.

Zelená žaba je medzi architektmi považovaná za jedno z najväčších diel funkcionalizmu na Slovensku a stojí za ním architekt Bohuslav Fuchs. Kúpalisko otvorili v roku 1937 a hlavný objekt prirodzene kopíruje svahovitý terén. Spor pamiatkarov a investora sa týkal najmä toho, čo a v akej forme zachovať, podobne ako pri mnohých iných investíciách.

V Bratislave je aktuálna napríklad výstavba v bývalom pivovare Stein či na Kamennom námestí v centre. Veľká diskusia ale prebieha aj o rekonštrukcii niekdajšieho kúpaliska na Železnej studienke a susediacich priestorov.