Na jeseň začnú pracovať v nových kanceláriách s fasádou obrastenou zeleňou prví zamestnanci. Menšia administratívna budova Wallenrod na Mickiewiczovej ulici v bratislavskom Starom Meste je hotová.

„Prebieha kolaudačné konanie. Klienti by sa mali do budovy sťahovať začiatkom októbra,“ hovorí Ivan Rolný, člen predstavenstva developera ITB Development.

Wallenrod prináša 2 650 štvorcových metrov nových kancelárií na siedmich podlažiach a 50 parkovacích miest v podzemnej garáži.

Projekt bol od začiatku koncipovaný a propagovaný ako kancelárie na predaj, nie prenájom. Podľa I. Rolného sa do konca minulého roka predali všetky priestory. Viacerí investori ich teraz ponúkajú na prenájom. Medzi klientmi sú finančné spoločnosti, právnicke kancelárie či reklamná spoločnosť.

Zeleňou obrastený Wallenrod dokončili

Wallenrod - aktuálny stav Zdroj: Philip Darázs

Zaujímavosťou stavby je zdvojená presklená fasáda, v ktorej rastie zeleň. „Pred tromi mesiacmi boli zasadené popínavé rastliny, ktoré vydržali aj horúčavy. Zelený koncept sa teda osvedčil. Začala sa aj výsadba zelene v átriu,“ opisuje I. Rolný.

Projekt vyvolal pozornosť pred rokom reklamnou kampaňou hlásajúcou „Mám v p*** nájomné“, ktorú Rada pre reklamu označila za vulgárnu a neetickú.

Odvážne bol propagovaný aj obytný projekt Nový háj v Petržalke, na ktorom sa developer ITB tiež podieľal. Ľudí na internete posielal „do hája“.

Developerská spoločnosť architektov zo štúdia Architekti Šebo Lichý má na konte aj rekonštrukciu dvojice objektov na Štefánikovej ulici na administratívnu budovu či prípravu územia Rusovský sad na individuálnu výstavbu rodinných domov.