Rozmach cestovného ruchu v Japonsku, podporený návratom čínskych turistov, a najvyššia úroveň inflácie za štyri desaťročia priniesli rozmach investícií do hotelov v krajine.

Zahraniční investori vložili v roku 2023 do hotelov v Japonsku doteraz dve miliardy dolárov, čo je najviac v porovnaní s ktorýmkoľvek iným sektorom ázijských komerčných nehnuteľností, podľa MSCI Real Assets. To je viac ako zhruba 1,4 miliardy dolárov za celý rok 2022.

Ideálne podmienky na investovanie

Silný dopyt návštevníkov po ubytovaní a rastúce ceny vytvárajú ideálny scenár pre investície v tomto odvetví. V inflačnom prostredí majú hotely možnosť meniť ceny izieb v reálnom čase, čím sa stávajú atraktívnejšie ako byty, kancelárie alebo sklady, kde môžu byť nižšie ceny prenájmu zafixované na roky. Navyše slabý jen robí Japonsko atraktívnejším pre turistov a investorov, ktorí hľadajú dobré ponuky.

„Aktívne hľadáme nové akvizičné príležitosti,“ povedal Kenny Ho, generálny riaditeľ súkromného investičného fondu Envision Investment Management so sídlom v Tchaj-peji, ktorý sa zameriava na investície do nehnuteľností s pridanou hodnotou v Japonsku a na Taiwane. „Keďže japonský turistický trh priťahuje čoraz viac zahraničných návštevníkov, hotelový trh bude môcť rásť a diverzifikovať sa, aby uspokojil rôzne typy dopytu po ubytovaní,“ dodal.

V porovnaní s obdobím pred pandémiou míňajú návštevníci Japonska viac. Väčšina týchto peňazí ide na ubytovanie a pohostinstvo. To naznačuje, že hotelový sektor má väčší priestor na expanziu.

Nízka ponuka a veľká konkurencia

Pre investorov, ktorí chcú kúpiť nehnuteľnosti, však začína byť tento trh v Japonsku napätý a konkurencia tvrdá.

„Čelíme skutočne nízkej ponuke a dosť veľkej konkurencii, pretože každý hľadá rovnaký druh hotelov v kľúčových turistických oblastiach,“ povedala Zoe Wardová, riaditeľka maklérskej spoločnosti Japan Property Central KK, ktorá spolupracuje s niekoľkými singapurskými klientmi s rozpočtom až sto miliónov dolárov.

Ďalšie dôležité správy

Tokyo,Skyline,And,Mountain,Fuji,In,Japan
Neprehliadnite

Inflácia v Japonsku sa v júni mierne zrýchlila v súlade s očakávaniami