Uzavretý obytný areál  Záhorské sady s celkovou rozlohou 193 tisíc metrov štvorcových ponúka primárne pozemky pre individuálnu výstavbu rodinných domov. „V súčasnosti je predaných asi 70 pozemkov, pričom približne na polovici z nich už vyrástli domy a zvyšné sú v rôznej fáze prípravy a výstavby,“  informuje Šimek, Head of Sales v Penta Investments. Priemerná výmera predaného pozemku je 1100 m2, no v ponuke sú parcely až do výmery 4000 m2.

V rámci Bratislavy ide o bezkonkurenčné pozemky, ktoré dokážu uspokojiť potreby aj toho najnáročnejšieho klienta, či už ide o veľkosť domu,  množstvo exteriérovej zelene alebo vysokú mieru súkromia. Vďaka presne stanoveným regulatívom platným pre toto územie je vznikajúca zástavba vyvážená a vizuálne zosúladená, čo je zárukou zachovania vysokej kvality obytného prostredia aj do budúcnosti.
Na území vzniklo aj 46 radových domov, ktoré sa veľmi rýchlo vypredali a aktuálne prichádza na trh posledná fáza s 24 domami.

Záhorské sady – miesto, kde stojí za to bývať

Benefity lokality
Z pohľadu realitného trhu ide o veľmi lukratívne prostredie, ktoré ponúka kvalitu vidieckeho a zároveň mestského života. Výnimočnosť novovznikajúceho areálu však spočíva aj v mnohých ďalších aspektoch. „Pri rozhodovaní o tom, kde budeme bývať, bola pre mňa a manželku dôležitá najmä lokalita. Záhorské sady nás oslovili aj preto, že ich okolie zabezpečuje styk s prírodou, priamy výhľad na Malé Karpaty a sú tu tiež dobré možnosti turistiky,“ uvádza rezident Záhorských sadov František Fedík. Príležitosti pre aktívny oddych majú rezidenti aj priamo v areáli. Využívať môžu komunitnú zónu s grilom, detské ihrisko, alebo rekreačnú zónu pri Vápenickom potoku s fitness prvkami.
Táto mestská časť Bratislavy má výborné dopravné napojenie na všetky smery, napríklad cesta autom do centra mesta trvá približne 15 minút a nechýba ani pravidelná MHD linka. „Pre mňa ako šoféra a človeka, ktorý má svoj biznis v Bratislave, bola veľmi dôležitá dopravná dostupnosť. Je to jeden z mála smerov, ktorý zabezpečuje plynulú dopravu do centra Bratislavy bez dopravných zdržaní,“ hovorí pán Fedík. Kto nepotrebuje cestovať za prácou, nájde v mestskej časti  Záhorská Bystrica prakticky všetko, čo pre bežný život potrebuje. K dispozícii sú tu obchody, služby, športoviská, zdravotné stredisko a samozrejme aj materská a základná škola. Pridanou hodnotou danej lokality je aj najnovšie obchodno-zábavné centrum Bory Mall.

Záhorské sady – miesto, kde stojí za to bývať

Starostlivosť o areál
Záhorské sady sú súkromným areálom, kde o rozsahu a type poskytovaných služieb rozhodujú samotní rezidenti. Komplexné služby pre celý areál zabezpečuje správca, ktorý sa stará o vonkajšie plochy a zeleň celého areálu, rovnako aj o technologické zariadenia. Pre zabezpečenie maximálneho komfortu a pohodlia pre rezidentov vie správcovská spoločnosť zabezpečiť aj individuálne služby, počnúc fecility manažmentom rodinného domu, cez starostlivosť o záhradu, až po venčenie psov.
Nemenej dôležitý je aspekt bezpečnosti. Celý areál je oplotený, monitorovaný kamerovým systémom a strážený súkromnou bezpečnostnou službou. „Máme pocit, že sa nachádzame v skutočne bezpečnom prostredí, obklopení príjemnými ľuďmi,“ dodáva  rezident Záhorských sadov František Fedík.

Záhorské sady – miesto, kde stojí za to bývať

Služby developéra
„Našim klientom pomáhame už pri výbere pozemku. Vieme im poskytnúť architekta, ktorý umiestňuje základnú hmotu domu na vybraných pozemkoch, čo im pomáha pri finálnom rozhodnutí,“ hovorí Jozef Šimek. Prípravnú fázu stavby významne skráti skutočnosť, že pozemky sú už pripojené na všetky inžinierske siete, vrátane optiky a delenej splaškovej a dažďovej kanalizácie.
„Pre klientov, ktorí majú záujem o nadštandardné služby sme k dispozícii aj vo fáze výstavby domu. Vieme odporučiť spoľahlivých špecialistov v oblasti inžinierskej činnosti, ktorí im pomôžu v procese vybavovania povolení, odporučíme niekoľko architektonických ateliérov, s ktorými mame dobré skúsenosti, poradíme s výberom stavebných firiem a taktiež mame dodávateľov, ktorí našim klientom vedia poskytnúť zaujímavé zľavy,“ vymenúva Jozef Šimek a uzatvára: „V prípade  záujmu môžeme pomôcť aj pri zabezpečení  financovania, kde banka vie poskytnúť financovanie až do výšky 80 % z ceny pozemku, pričom potrebný nie je ani znalecky posudok.“