Na rekonštrukciu teplárne sa pritom čakalo dlhé roky. Samotný developer získal pozemky s národnou kultúrnou pamiatkou pred desaťročím. K realizácii jej premeny dochádza až v týchto dňoch. „Momentálne začínajú práce na obnove vonkajšieho plášťa. Veríme, že budova bude novým kreatívnym centrom novovznikajúcej štvrte,“ uviedol pri tejto príležitosti Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate pre Slovensko. 

Nové kreatívne centrum

Podľa jeho slov vznikne v bývalej priemyselnej budove nové kreatívne multifunkčné prostredie, kde nájdu svoje priestory reatívci, freelanceri, umelci, architekti či programátori. Cieľom architektov aj investora bolo zachovať pôvodnú podobu stavby. „Niektoré časti sa budú čistiť, iné sa nahradia. Okná budú vymenené za nové, ktoré budú spĺňať moderné parametre, svojou podobou sa však budú približovať pôvodným,“ uviedol J. Nevolník.

Začiatok stavebných prác prišiel skontrolovať aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Nie tak dávno sme boli svedkami toho, ako sa podobné významné budovy a kultúrne pamiatky zrovnávali so zemou. S rôznymi investormi vždy hľadám spôsoby, aby pri svojich investičných projektoch robili aj verejnú službu v prospech Bratislavčanov,“ uviedol I. Nesrovnal.

Ten poukázal na to, že sa mení správanie developerov. „Som veľmi rád, že sa mi darí presvedčovať veľkých podnikateľov, developerov a investorov. Dialóg mesto - developer sa obrátil. Každý projekt musí niečo priniesť pre Bratislavu. Keď sa stretávam so zástupcami veľkých investičných zámerov, pýtam sa, čo daný projekt prinesie pre Bratislavčanov, čo z toho majú obyvatelia, akú kvalitu majú verejné priestranstvá,“ konštatoval primátor.

Primátor: Praha je skanzen

Príkladom projektu, ktorý prinesie kvalitné verejné priestranstvo, je podľa I. Nesrovanala aj Sky Park. Vyzdvihol však aj význam novej štvrte, ktorá vzniká v centre mesta. „Sme na mieste, kde vzniká nové mestské centrum, nová štvrť. Nie je replikovu niečoho starého. Je nová, moderná a je symbolom úspechu a modernity Bratislavy. Toto je niečo, čo nám závidia susedia vo Viedni, Prahe či Budapešti. Praha je síce krásna, ale je to krásny skanzen. Nikto z týchto miest nemá taký stupeň modernity ako Bratislava,“ konštatoval primátor.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa