O stavbe, ktorá povyhrávala rôzne ankety o „najčiernejšom“ projekte v mestskej časti, sa popísalo za posledných desať rokov mnoho článkov. Aj TREND Reality informovali koncom roka 2016 o tom, že majiteľ eviduje záujem investorov o oživenie projektu.

Nový majiteľ pozemkov

„S financovaním projektu problém nie je, nakoľko pred pár rokmi prišlo k oživeniu trhu. Záujemcov o investovanie do nášho projektu je niekoľko,“ povedal pred rokom a pol pre TREND Reality majiteľ  Yosaria Plaza Ivan Líška. Podľa jeho slov projekt prekreslili a čakali už len na súdne rozhodnutia.

„Projekt prešiel zásadnými zmenami, k shoppingu pribudlo 200 bytov, budova s kanceláriami a kultúrou. Samozrejme, nebude chýbať veľké podzemné parkovisko. Koncept projektu je teda pripravený, s jeho realizáciou sa môže začať až po vyriešení súdnych sporov, ktoré trvajú vyše päť rokov,“ priblížil I. Líška.

Yosariu Plaza už vlastní firma Doprastavu, súdy odhalili pozadie sporu

Medzitým došlo k posunu. Majiteľom komplexu už nie je firma I. Líšku. Vlastníkom areálu je cyperská spoločnosť Revgama Limited. Jej meno pritom nie je v kauze nedostavaného projektu vôbec nové a objavilo sa v nej už v roku 2010. Práve v tomto roku Revgama získala projekt v dražbe. Aj pre komplikované vzťahy a súdne procesy sa však k nemu nedostala.

Nové podrobnosti

Doteraz sa o pozadí týchto problémov špekulovalo, viac svetla do prípadu prinášajú zverejnené súdne spisy. Odhaľujú to, že začiatkom roka 2007 si spoločnosť Yosaria Plaza požičala financie na stavbu projektu od spoločnosti Doprastav. Podľa dostupných informácií išlo o 215 miliónov slovenských korún. Splatenie pôžičky bolo zabezpečené záložným právom k areálu, na ktorom malo vyrásť najväčšie nákupné centrum na Slovensku.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa