„Tridsaťmesačná lehota výstavby ubehla v novembri a my sme vyšli investorovi v ústrety, pretože už rozpracováva aj celoročnú prevádzku,“ konštatoval primátor.

Predĺžená lehota

„Preto došlo možno k omeškaniu výstavby, čo sa týka letnej časti. Poslanci ani ja sme nemali problém predĺžiť tento projekt o rok," uviedol V. Jánošík s tým, že po otvorení letnej časti bude investor pokračovať v dokončení celoročnej prevádzky. "Nepredpokladá, že by mu to trvalo až 30 ďalších mesiacov," doplnil Jánošík.

Od dokončenia a spustenia akvaparku si sľubujú rozvoj cestovného ruchu. „Je to také srdce budúcich Lipian. Samozrejme, chceme do budúcna práve investorovi a budúcim návštevníkom pomôcť formou rozvoja cyklotrás a ďalších možností návštevnosti,“ priblížil primátor.

Ďalší rozvoj

Nemá však zostať len pri aktuálnom objekte. „Na jar chceme vypracovať štúdiu, lebo máme 15 hektárov vlastných pozemkov, na ktorých je štvorhektárový akvapark. Radi by sme vypracovali jednoduchšiu štúdiu a ponúkli na predaj pozemky budúcemu investorovi, ktorý by chcel podnikať napríklad v oblasti stravovacích služieb a ubytovania," dodal V. Jánošík.