Aj keď podnikateľ pred vyše tromi rokmi predal akvapark, v rozsiahlom areáli si nechal časť pozemkov. Práve na nich má vyrásť jeden z najväčších hotelov v regióne. Firma v zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady, argumentuje veľkým dopytom po ubytovaní.

Vyše 220 izieb

„V súčasnosti je v tejto lokalite zvýšený záujem o výstavbu penziónov, resp. iných typov ubytovacích zariadení. Potreba výstavby vzišla z požiadavky vytvoriť komplex poskytujúci služby prechodného ubytovania ako aj liečebných pobytov, absentujúce v dostatočnej kapacite v danej lokalite, kde je nedostatok lôžkovej a stoličkovej kapacity s príslušným zázemím“ píše v zámere spoločnosť Eurocom & Co.

Apartmánový hotel má byť situovaný asi v strede areálu a má byť funkčne prepojený s akvaparkom. Investor počíta s výstavbou objektu, ktorý bude mať osem nadzemných a jedno ustúpené podlažie, na ktorom má byť terasa so zeleňou. Jednotlivé časti hotela terasovito ustupujú.

Ďalší aj v Bratislave

Podľa zámeru má hotel ponúknuť 222 jednoizbových, dve dvojizbové a jednu trojizbovú jednotku. Celkovo by mal mať kapacitu až 680 lôžok. Súčasťou komplexu má byť aj hotelový bazén či kasíno. Stavať by chcel investor už v tomto roku, s otvorením prevádzky sa počíta o dva roky neskôr. Výšku investície odhadol predkladateľ na 12,9 milióna eur bez DPH.

Vybudoval akvapark v Bešeňovej, Gruzínec sa vracia s obrím hotelom

Liečebno-pobytový apartmánový komplex Ad Gino Zdroj: EIA/Eurocom & Co

Projekt nepredpokladá vybudovanie nového parkoviska. Na parkovanie majú byť využívane parkoviská postavené okolo akvaparku. Predkladateľom návrhu je spoločnosť Eurocom & Co, ktorej konateľom je aj spomínaný Nodari Giorgadze.

Nejde o prvý projekt, ktorý táto spoločnosť pripravuje. TREND Reality už pred rokom písali o tom, že firma vybavuje povolenia na stavbu hotela v Bratislave. Proti jeho návrhu stavať na Nobelovej ulici sa však postavili miestni obyvatelia. N. Giorgadze už skúsenosti s hotelierstvom má. V Orlovom neďaleko Považskej Bystrice prerobil tamojší kaštieľ na štvorhviezdičkový hotel Gino Park Palace. Okrem toho podniká v energetike.