Hokejista v rozhovore pre TREND pripúšťa, že pôvodne plánovaný termín dokončenia v roku 2018 sa nestihne. „To sa nepodarí. Zdržania boli pridlhé. Sme pripravení naštartovať budovanie už o mesiac. Ale ešte stále treba dotiahnuť úradné veci,“ hovorí Ľ. Višňovský.

Projekt za plánovaných 9 miliónov eur má na celkovej ploche presahujúcej 25-tisíc m2 priniesť klziská, hokejovú halu, plaváreň s 25-metrovým bazénom, fitnes centrum i vonkajšie multifunkčné ihrisko. Okrem toho sa počíta s menšími ubytovacími kapacitami a reštauráciou.

V susedstve sa nachádza staršia BMX dráha, ktorej zachovanie bolo podmienkou schválenia projektu zo strany račianskej samosprávy. „Ľudia okolo si mysleli, že ju chceme rušiť. I keď to nie je pravda. Zachováme ju. Ale čelili sme kvôli nej neustálym námietkam voči našim riešeniam, odvolávaniam a odkladom,“ vysvetľuje hokejista.

Spomína aj problém storočnej vody i úvahy o čo najlepšom trasovaní príjazdových ciest. Okrem toho hovorí o zbytočných papierovačkách zo strany samosprávy i potrebnom doriešení vlastníckych nárokov okolo niektorých pozemkov, keďže nie všetky parcely patria Rači.

Investora vybralo miestne zastupiteľstvo v roku 2014, pozemky získal na tridsať rokov do prenájmu s opciou predĺženia na ďalších dvadsať. Výška nájomného počas celej doby je symbolické jedno euro.

Súkromník sa za to zaviazal vybudovať multifunkčný športový komplex v lehote do dvoch rokov od získania stavebného povolenia, uhradiť sumu 300-tisíc eur, asanovať zvyšky futbalového štadióna a zachovať BMX areál. Taktiež sa hovorí o zvýhodnených vstupoch pre miestne školy.

Skupina Luka&Bramer je známa pôžičkovou spoločnosťou Pohotovosť, investíciami v oblasti alternatívnych zdrojov či v potravinárstve. Developerské projekty má v Košiciach, v Bratislave jej patrí pred niekoľkými rokmi vyhorený amfiteáter v Horskom parku.

Športový komplex nedávno Slováci taktiež v spojení s bývalým hokejistom postavili aj v rakúskom meste Bruck an der Leitha vzdialenom pár desiatok kilometrov od hraníc. Areál s názvom Leithana priniesol ľadovú plochu a ďalšiu vybavenosť, investor si spoluprácu so samosprávou od začiatku pochvaľoval.