Odvolania účastníkov stavebného konania totiž Okresný úrad Bratislava zamietol rozhodnutím, ktoré zároveň potvrdilo správnosť postupu stavebného úradu v Rači.

Po štyroch rokoch

Po 15 dňoch od jeho zverejnenia na úradnej tabuli okresného úradu nadobudne toto rozhodnutie podľa samosprávy právoplatnosť a je konečné. „Po štyroch rokoch od vyhlásenia súťaže, zhromažďovania podkladov, povoľovaní, odvolávaní a prekonávaní rôznych prekážok sa môžu Račania, a nielen oni, tešiť na unikátny športový komplex, ktorý vyrastie v areáli na Černockého ulici,“ uviedla mestská časť.

Višňovského arénu v bratislavskej Rači už môžu začať stavať

LBG aréna - vizualizácia

LBG aréna ešte čaká na stavebné povolenia na vodné a dopravné stavby, ktoré sú v kompetencii Okresného úradu Bratislava a mestskej časti Rača. „Následne začneme s prípravou územia na realizáciu stavby,“ povedal jeden z konateľov spoločnosti LBG aréna Tibor Hauser.

S meškaním

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur.

Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná. Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016. Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018. Investor v roku 2016 uviedol, že napredovanie projektu často účelovo a obštrukciami zdržujú niektorí účastníci konania.