„Tím LBG aréna po štyroch rokoch náročného procesu splnil všetky podmienky na vydanie stavebného povolenia. Verím, že športový komplex, ktorému týmto dáva Rača zelenú, zlepší život v našej obci,“ hovorí P. Pilinský. Projekt je podľa neho schválený tak, aby ostala zachovaná funkčnosť BMX dráhy.

„Azda nie som priveľký optimista, ak dúfam, že ak niekto chcel autorom tohto - na bratislavské pomery - unikátneho zámeru komplikovať život, tak už dosiahol svoje,“ podotýka starosta s tým, že sa proces s obštrukciami natiahol o roky. Investorovi vyjadril podporu, aby mohlo byť stavebné povolenie čo najskôr správoplatnené.

Investor LBG aréna podal ku koncu marca celkovo päť žiadostí o stavebné povolenia. Z toho boli začaté dve stavebné konania. K týmto konaniam musel doložiť zhruba 120 listín, vyjadrení a stanovísk príslušných orgánov. Projekt v minulom roku v máji už získal územné rozhodnutie.

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur. Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná. Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016. Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018.