Vendo Park v Zlatých Moravciach má prenajímateľnú plochu 3 550 štvorcových metrov s ôsmimi obchodmi a parkovisko so 127 státiami. Po Bánovciach nad Bebravou, Starej Ľubovni a Galante je to štvrté centrum, ktoré postavila na Slovensku spoločnosť Trei Real Estate GmbH, realitná dcéra skupiny Tengelmann.

„Každé naše nákupné centrum je iné. Individuálny mix národných a medzinárodných obchodných reťazcov vychádza v ústrety požiadavkám a potrebám zákazníkov daného regiónu,“ vysvetľuje filozofiu Pepijn Morshuis, konateľ spoločnosti.

Podľa neho bol aj dvanásty Vendo Park v stredoeurópskom regióne pred otvorením kompletne prenajatý. „Záujem bol omnoho väčší než plocha, ktorú sme mohli ponúknuť,“ potvrdzuje Michael Tauwinkl, konateľ spoločnosti Trei Real Estate pre Poľsko, Slovensko a Českú republiku.

Nájomcami predajných plôch v novom nákupnom centre v Zlatých Moravciach sú Deichmann, Gate, KiK, Orion, Pepco, Planeo Elektro, TEDi a Teta. V susedstve je predajňa Kauflandu, ktorá bola jedným z dôležitých faktorov pri výbere lokality.

„Napriek tomu, že konkurencia v podobe stúpajúceho počtu retailových parkov na slovenskom trhu rastie, sme radi, že sme pre túto filiálku našli takúto optimálnu lokalitu,“ myslí si M. Tauwinkl. Potvrdzuje, že na Slovensku firma stále vidí priestor a potenciál pre ďalšie nákupné centrá a tak pribudnú ešte ďalšie Vendo Parky.

Spoločnosť Trei Real Estate GmbH je realitný holding investujúci do obchodných nehnuteľností a v domácom Nemecku aj do bytových projektov. Aktivity rozvíja v ďalších piatich európskych krajinách. V Českej republike, na Slovensku a v Poľsku ich zaštiťuje značkou Vendo Park.

Pod materskú skupinu Tengelmann so stopäťdesiatročnou tradíciou patria firmy ako OBI, KiK, Kaiser’s Tengelmann, Baby-Markt.de a Plus.de. Podielnické spoločnosti Emil Capital Partners v USA a Tengelmann Ventures v Nemecku zas investujú do start-upov.

Skupina má vyše štyritisíc filiálok v 19 krajinách, zamestnáva 88-tisíc ľudí a dosahuje čistý ročný obrat vyše 8,24 miliardy eur.