Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom sa bude nachádzať na mieste súčasného povrchového parkoviska vedľa tretej fázy pri čerpacej stanici OMV. Objekt má mať 1 podzemné a 6 alebo 7 nadzemných podlaží podľa zvoleného variantu a priniesť 261 alebo 296 parkovacích miest. V súčasnosti je tu 76 stojísk.

Investor hovorí o architektonicky jednoduchej stavbe, pôdorysne je projekt podobný druhej a tretej fáze Digital Parku, avšak otočený kolmo. Spolu s čiastočne transparentnou fasádou má nadviazať na kancelársky komplex. Vjazd má byť priamo pri kanceláriách, výjazd potom smeruje k pumpe.

Spoločnosť hovorí o štarte výstavby v lete budúceho roka a dokončení v jeho závere. Náklady sa majú pohybovať na úrovni 2,8 až 3 milióny eur, vzhľadom na rané štádium príprav však ide o predbežné čísla a nemožno ich brať ako záväzné.

Penta už niekoľko rokov plánuje aj výstavbu ďalšieho parkovacieho domu na druhej strane kancelárskeho komplexu – Röntgenovej ulici. Štvorpodlažný objekt na sídlisku má podľa aktuálnych plánov priniesť 318 státí.

Proti tomuto projektu sa však zdvihol odpor susedných obyvateľov, ktorí nechcú, aby sa zastavala nevyužívaná plocha. Developer preto ubral poschodia a znižoval kapacitu na súčasný stav, okoliu ďalej ponúkol 150 parkovacích miest. Výstavbu musia odobriť aj poslanci mestskej časti, keďže pozemok chce Penta do prenájmu. Zatiaľ ho neschválili.

"Aktuálny projekt nie je náhradou nášho zámeru postaviť parkovací dom na Röntgenovej ulici, ale samostatný projekt, ktorého cieľom je rozšíriť parkovacie kapacity Digital Parku," vysvetľuje Gabriel Tóth, hovorca Penty.

Digital Park v troch fázach ponúka 74-tisíc m2 kancelárskych plôch, v súčasnosti je prenajatý na viac než 90 percent. Tretiu fázu dokončili v závere roka 2012, pôvodne plánovanú 30-podlažnú vežu na rohu pozemku nahradili dva objekty architektúrou i pôdorysom identické s predošlou druhou etapou.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.