Projekt Nové Apollo v bratislavskom Ružinove má väčšinového nájomníka. Jeho developer HB Reavis informoval, že je ním jedna z najväčších IT svetových spoločností, ktorá tam presťahuje svoje slovenské kancelárie. Zaberie takmer 30-tisíc z celkových 48-tisíc m2.

Okrem moderných kancelárskych priestorov je v Novom Apolle naplánovaných 484 parkovacích miest, vyše 3 600 m2 pre maloobchod, služby, coworkingové priestory plus cyklistické zázemie. Dokončenie projektu, ktorý je vo výstavbe na začiatku zóny Nové Nivy, je plánované na rok 2023. Nahradí známy Apollo Business Center I, ktorý bolo treba opustiť v minulosti po zistení nedostatkov v statike (2015) a neskôr aj asanovať.

Nové Apollo (vizualizácie)
Neprehliadnite

HB Reavis ukázal, ako bude definitívne vyzerať Nové Apollo

Transakcia je významným krokom pre celý trh komerčných nehnuteľností. Na porovnanie, podľa správy spoločnosti JLL z oblasti priemyselných a logistických nehnuteľností, rok 2021 sa začal na Slovensku v prvom štvrťroku podpisom nájomných zmlúv na 88,5-tisíc m2. Nové nájomné kontrakty predstavovali 50-tisíc m2 a zvyšných 38,5-tisíc m2 boli obnovenia existujúcich nájomných zmlúv.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa