Nové centrum by malo vyrásť na ceste z Trnavy do Bratislavy, na križovatke Bratislavskej a Zlievarenskej ulice. V lokalite sú dnes showroomy značiek Škoda, Peugeot a Mitsubishi. Investor chce využiť to, že touto trasou prejde denne viac ako 13,5-tisíca automobilov.

Sedem prevádzok

„OC Sofi plánuje osloviť obyvateľov celého mesta Trnava, cielene tiež časti Trnava Juh, kde sú dlhodobo poddimenzované možnosti nakupovania v podmienkach tejto doby,“ hovorí pre TREND Reality projektový manažér OC Sofi Andrej Matys. Podľa jeho slov bude komplex cieliť aj na okolité obce spádovej oblasti.

  • Pozrite si, ako bude nové centrum vyzerať

Centrum by malo ponúknuť 2 470 štvorcových metrov nákupnej plochy. Aktuálne je priestor pripravený pre sedem prevádzok, toto číslo sa však môže meniť v závislosti od záujmu jednotlivých nájomcov.

Otváranie o rok

„Aktuálne rokujeme s predajcom potravín, drogériou, elektrom, lekárňou, pobočkou banky i kvetinárstvom. Cieľom je aby centrum ponúkalo rozmanitú skladbu nájomcov, čim chceme dosiahnuť vysoký komfort pre budúcich návštevníkov,“ vysvetľuje A. Matys.

V Trnave pripravujú obchodné centrum Sofi

Pozemky, na ktorých má vyrásť obchodné centrum Sofi Zdroj: Google Street View

Komplex by malo obsluhovať parkovisko s kapacitou 90 miest. Otváranie naplánoval investor už na budúci rok. „Plánovaný začiatok výstavby je jar 2018 s ukončením jeseň 2018,“ prezrádza A. Matys. Investorom celého projektu je spoločnosť OC Sofi, ktorá vznikla len tento rok a zaoberá sa realitnou a investičnou činnosťou.