Prvé zábavno - obchodné centrum z plánovanej siete otvorí spoločnosť Slovakia Max v Trnave 10. septembra. Do konca budúceho roka pribudnú centrá Max v Trenčíne, Nitre a Poprade.

Areál trnavského centra Max má rozlohu 22-tisíc metrov štvorcových, predajné plochy tvoria zhruba polovicu. Všetkých 70 obchodných priestorov je už obsadených. Návštevníci budú mať k dispozícii hyperzónu, zábavnú, obchodnú a stravovaciu zónu.

Podľa autora centier Max Pavla Adamca ide skôr o menšie zábavno-obchodné centrum, ktoré je vhodné pre mestá od 50-tisíc do 100-tisíc obyvateľov.

P. Adamec nepripúšťa, že by centrum mohlo mať problémy s návštevnosťou, argumentuje absenciou podobného projektu v Trnave i širokou spádovou oblasťou. Centrá siete Max budú umiestnené vždy v blízkosti centier miest, v prípade Trnavy dokonca v bezprostrednej blízkosti autobusovej a železničnej stanice.

Všetky Max centrá na Slovensku budú mať jednotný vizuál a ich poznávacím znamením budú vláčiky, ktoré budú bezplatne dopravovať záujemcov do obchodno-zábavného centra v každom ročnom období.

V Trnave spoločnosť do konca roku 2006 vybuduje aj vlastné obchodno-administratívne centrum, v ďalších rokoch plánuje expanziu do Prešova, Košíc a Žiliny.

Spoločnosť Slovakia Max buduje zábavno-obchodné centrá z vlastných a úverových zdrojov, náklady na výstavbu každého z nich sa pohybujú od 300 do 400 miliónov Sk. Návratnosť je podľa predsedu predstavenstva Jozefa Čechoviča kalkulovaná na obdobie desiatich rokov.