Prenajímateľná plocha centra je 29 500 štvorcových metrov, z toho 4 700 m2 sú najmä gastro prevádzky na novovytvorenej pešej zóne na ulici Dolné bašty. Podľa riaditeľa centra Norberta Kuklovského je City Arena prenajatá na sto percent.

V sobotu o desiatej ráno však ešte nebudú otvorené všetky prevádzky. Päť ich otvorí počas víkendu a ďalších 16 do začiatku októbra, spresňuje N. Kuklovský. Päťsálový multiplex spoločnosti Cinemax má naplánované otvorenie na 15. septembra a fitness centrum otvorí zhruba do týždňa.

V City Arene je supermarket Billa, značky ako H&M, Lindex, Mohito, New Yorker, Orsay, Replay – Diesel, Reserved, Sinsay, CCC, Deichmann, Ecco, Swarowski, A3 Sport, Intersport, Dráčik, Delikateso, DM, Fann, kníhkupectvo Panta Rhei, pobočky bánk, telekomunikačných operátorov, stávkové kancelárie, reštaurácie ako Al Trivio či Bokovka, kaviarne, bowling.

Detský kútik s animátormi má tisíc štvorcových metrov. V dvojpodlažnej podzemnej garáži je miesto pre 900 áut, parkovanie je štandardne časovo obmedzené počas pracovných dní.

V Trnave otvárajú City Arenu, pozrite si nákupné centrum a štadión

City Arena Trnava Zdroj: Milan David

„Očakávame, že nákupnému centru sa veľmi potešia najmä Trnavčania, ale počítame aj s ľuďmi zo spádovej oblasti do 30 minút autom,“ charakterizuje cieľovú skupinu riaditeľ centra. Koncept City Areny je podľa neho výnimočný práve spojením so štadiónom.

Dizajn interiéru trnavského nákupného centra a kvalita materiálov zodpovedá tomu lepšiemu medzi slovenskými centrami. Zaujmú detaily ako sušič rúk priamo v batérii na toaletách alebo kompletné osvetlenie LED svietidlami. Plusom je dostatok denného svetla.

Deň pred otvorením už sú úplne pripravené takmer všetky obchody aj väčšina reštaurácií, kaviarní a barov. Robotníci však ešte skladajú obrovskú obrazovku nad hlavným vchodom do centra. Na štadióne nacvičujú slávnostný program. N. Kuklovský očakáva v prvý víkend 70- až 80-tisíc návštevníkov. Otvorenie štadióna má sledovať 16-tisíc ľudí.

V Trnave otvárajú City Arenu, pozrite si nákupné centrum a štadión

City Arena Trnava Zdroj: Milan David

Developerom City Areny je skupina Euro Max Slovakia známeho trnavského podnikateľa Vladimíra Poóra, ktorý je aj hlavným majiteľom futbalového klubu Spartak.

Trnava získala prvý moderný futbalový štadión najvyššej kategórie na Slovensku. V ponukej obchodnej plochy však za ostatnými krajskými mestami s výnimkou Prešova zaostávala. Vďaka otvoreniu City Areny sa zvýšila obchodná plocha z 550 na 900 štvorcových metrov na tisíc obyvateľov. Je to však stále menej ako európsky priemer 1 200 m2 na tisíc obyvateľov.

Euro Max investoval do projektu City Areny 80 miliónov eur. Z toho 30 miliónov stál štadión. Štát naň prispel dotáciou vo výške 13 miliónov eur. Developer predstavil projekt nového futbalového štadióna s nákupným centrom v roku 2011. Stavať sa začal pred dvomi rokmi.

V Trnave otvárajú City Arenu, pozrite si nákupné centrum a štadión

City Arena Trnava Zdroj: Milan David

City Arena je jedným z posledných veľkých nákupných centier, ktoré v najbližších rokoch pribudnú na Slovensku. Tento rok ešte čaká otvorenie Forum v Poprade, naplánované je na 22. októbra.

Ako posledné krajské mesto dostane veľké moderné nákupné centrum Prešov. Eperiu plánuje J&T Real Estate otvárať o dva roky. Ešte pred ním ohlásil holandský Multi Development v Prešove aj výstavbu centra Forum, termíny však nie sú určené.

Nákupné centrá a retail parky budú vyrastať skôr v menších mestách. Tento rok to bude napríklad Galéria Lučenec. Developeri a reťazce sa čoraz častejšie púšťajú do obnovy starých obchodných domov v centrách okresných miest.