Rozvíjajúca sa výstavba nových komerčných priestorov zasiahla aj Trenčín. Neďaleko centrálnej pešej zóny stavia investorská spoločnosť Z.A.I.C. polyfunkčné centrum Masaryčky, ktoré po dokončení na jar budúceho roku ponúkne takmer desaťtisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy.

Trenčín dostane polyfunkčné Masaryčky

Šesťpodlažné centrum vyrastá v mestskej časti Soblahovská na ľavom brehu Váhu medzi ulicami Partizánska a Legionárska. Nachádza sa na pozemku s rozlohou štyritisíc m2, s výhodnou dopravnou dostupnosťou päť minút pešo od úplného centra. Investor odkúpil mestský pozemok v roku 2004 za 8,2 milióna korún. Pôvodne vojenské Masarykove kasárne nahradia moderné maloobchodné (3 300 m2 prenajímateľnej plochy) a kancelárske (6-tisíc m2) priestory spolu s 287 parkovacími miestami.

Trenčín dostane polyfunkčné Masaryčky

Ako portálu TRENDreality.sk potvrdila konateľka spoločnosti Z.A.I.C. Emília Cabalová, celkové investičné náklady sa pohybujú na úrovni 500 miliónov korún. Projekt financuje VÚB banka, generálnym dodávateľom stavby je firma Monolit Slovakia. Podľa slov realitného konzultanta Petra Cimermana z Apollo Property (SR), ktorá centrum prenajíma, sú retailové priestory obsadené prakticky naplno, administratívna časť je prenajatá zhruba na polovicu. Najvýznamnejším nájomcom je banková inštitúcia, ktorú dopĺňajú miestni podnikatelia a obchodníci.

Nájomné s DPH v retailovej časti na prízemí a prvom poschodí dosahuje približne 12-tisíc korún/m2/rok, v administratívnych priestoroch na druhom až šiestom poschodí zhruba 6 500 korún/m2/rok.

Vizualizácia - Centrum Masaryčky