O novom „Hoteli Pošta“ zatiaľ nie je známych veľa informácií, ide ale o objekt priamo pri nástupe na lanovky zo severnej strany strediska. Naposledy tu bola menšia občianska vybavenosť či predajňa lístkov, budova sa nachádza prakticky vedľa hotela Grand patriaceho rovnakej spoločnosti.

TMR už prestavbu začala a dnes naplno beží. Na pozemku s výmerou 1 550 m2 chce zachovať časť pôvodnej budovy so zhruba tretinovým pôdorysom a na troch stranách plánuje pristavať prístavbu. Zaberie 341 štvorcových metrov, okrem ubytovania sa počíta s reštauráciou, barom i wellnessom.

Výška by sa nemala meniť, zachovaný hlavný objekt bude mať vďaka kopcovitému terénu zo spodnej strany päť nadzemných podlaží. Zatiaľ nie je známy počet apartmánov a hotelových izieb, podľa zverejnených pôdorysov sa ale počíta s niekoľkými desiatkami jednotiek. Cena apartmánu má dosiahnuť 3 600 eur/m2 s DPH.

TMR urobí zo starej pošty pod Chopkom nový hotel s apartmánmi

Hotel Pošta - vizualizácia interiéru Zdroj: TMR

„Dúfame, že práce spojené s výstavbou pôjdu podľa plánu a nový prírastok do rodiny pokrstíme už túto zimu, na ktorú je naplánovaný veľkolepý Grand Opening,“ informuje TMR.

Budovu postavili v prvej polovici osemdesiatych rokov, v priebehu rokov tu bol obecný úrad i tlačové centrum. Základná architektúra sa má zachovať, spolu s bočnými prístavbami k hlavnej budove ale novostavba vytvorí tvar písmena W.

TMR urobí zo starej pošty pod Chopkom nový hotel s apartmánmi

Hotel Pošta - aktuálny stav Zdroj: Ľuboš Mistrík

TMR patrí v okolí strediska päť hotelov, okrem spomínaného Grandu sú to štvorhviezdičkové zariadenia Tri studničky a Chalets Jasná a trojhviezdičkový hotel Srdiečko. Pred pár rokmi firma dokončila výstavbu hotela a reštaurácie Rotunda na vrchu Chopku, kde je aj výstupná stanica lanovky z oboch strán kopca.

Na jar tohto roka spustil iný developer predaj apartmánov v ďalšom neďalekom projekte nazvanom Damian Jasná. Projekt má priniesť 54 päťhviezdičkových hotelových izieb, k čomu pribudne aj 104 apartmánov na predaj. Investor personálne prepojený s potravinárskou spoločnosťou IDC Holding známou Horalkami spustil predaj v marci tohto roka, stavbu chce dokončiť v lete 2018.