Najväčší maloobchodný reťazec na Slovensku Tesco sa bude musieť pobiť s novou konkurenciou. Investičná spoločnosť M-Market, .a.s. sa chystá sprevádzkovať v priebehu piatich rokov dvanástku obchodných centier pod názvom Kocka. Prvý otvorí dnes v centre Senca.

Firma sa chce zamerať na rekonštrukciu menších lokálnych nákupných stredísk v menších mestách, prípadne na sídliskách stredných miest. Tam sa v posledných rokoch snaží presadiť aj pôvodom britský reťazec Tesco.

M-Market by tento rok chcel podľa oficiálnej webovej stránky otvoriť ešte dve centrá, a to vo Zvolene a vo Veľkom Krtíši. Naplánované sú aj v Turčianskych Tepliciach a Rimavskej Sobote.

Tescu sa črtá nová konkurencia

Kľúčovým nájomcom v obchodných centrách bude spoločnosť CBA Slovakia s.r.o. s novým formátom Cent Supermarket CBA. Ten bude prítomný vo všetkých dvanástich plánovaných centrách. Dopĺňať ho budú ďalší nájomcovia, od lokálnych predajcov textilu, cez lekárne až po poštu či banku.

Senecká Kocka sa bude rozprestierať na ploche 1 900 štvorcových metrov, ostatné by mali byť väčšie. Rekonštrukcia v prípade seneckého centra začala vo februári, na konci júna bola skolaudovaná.

Spoločnosť M-Market sa venuje prenájmu nehnuteľností, správcovskej aj developerskej činnosti. Spolupracuje so sieťou potravín CBA Slovakia, ktorá je jej základným nájomníkom. Firmy sú tiež personálne prepojené.

Tescu sa črtá nová konkurencia

Foto - M-Market