Plány na postavenie nákupnej galérie v Petržalke predstavilo Tesco ešte v roku 2011. Na pozemkoch v okolí hypermarketu naplánovalo vedenie britského reťazca nákupnú pasáž, ktorá by priniesla 8597 štvorcových metrov nákupnej plochy a gastrojednotku s rozlohou 370 štvorcových metrov.

Vedľa hypermarketu tak malo vzniknúť 48 prevádzok, v ktorých mali byť situované obchody ponúkajúce služby a tovar. Rozpočet vypočítal investor v roku 2011 na 10 miliónov eur. Podľa pôvodných plánov mala galéria a susedná gastroprevádzka privítať prvých zákazníkov už v roku 2014.

Nakoniec sa tak môže stať až o tri roky neskôr. Práve prevádzka s občerstvením aktuálne dostala stavebné povolenie. Majiteľom pozemkov na mieste, kde má vyrásť zariadenie, je McDonald's Slovakia.

Zaujímavosťou je, že známy reťazec už pobočku v lokalite má. Cez cestu prevádzkuje fast-food v Obchodnom centre Danubia. Je však pravdepodobné, že ju  bude sťahovať práve k Tescu. Na rozdiel od nového miesta totiž v Danubii nevlastní pozemky a je tak preňho výhodnejšie prevádzkovať pobočku vo vlastnom.

Či sa bude realizovať aj zvyšná obchodná galéria je nateraz otázne. Britský reťazec požiadal v júni 2016 mestskú časť Petržalka o predĺženie územného rozhodnutia a v prípade obchodnej galérie stále nepožiadal o stavebné povolenie.

Samotný reťazec zažíva útlmovú fázu. Na rozdiel od minulých rokov, keď pobočky len otváral, tento rok zavrel predajne v Košiciach i vo Svidníku. V susednom Česku navyše predal aj najväčšie obchodné centrum v krajine Letňany. Predtým sa zbavil aj obchodného domu Liberec. Jednu z mála veľkých investícií ohlásil reťazec pred pár dňami, keď oznámil zámer postaviť nové distribučné centrum.