Na parkovisku bratislavského obchodného centra Shopping Palace na okraji rekreačnej lokality Zlaté piesky beží výstavba čerpacej stanici. Nadviaže na hypermarket Tesco v susedstve, ktorý britský maloobchodný reťazec na jar tohto roka prebudoval na Tesco Extra. Značku siete bude niesť aj pumpa.

Pôjde o najväčšiu pobočku v rámci reťazca, jej súčasťou bude po prvýkrát aj umývareň. Otvorenie je naplánované na september tohto roku, čerpacia stanica zaberie 26 parkovacích miest a prinesie 7 nových pracovných miest.

Slabšie navštevovanému nákupnému stredisku to môže pomôcť, nakoľko ani druhá etapa na opačnom konci Shopping Palace sa prevádzkovateľovi centra nedarí naplno prenajať. Čerpacia stanica môže prilákať nových zákazníkov.

Tesco si na Zlatých pieskoch stavia pumpu

Obchodné centrum si nedávno podľa portálu Reťazce.sk prihlásilo na patentovom úrade nové logo i názov Zlaté Piesky Nákupné Centrum, ktorým bude pravdepodobne chcieť oživiť záujem o svoje priestory. Z chodieb totiž niektorí nájomcovia odišli, no pribudli aj noví, čoskoro má napríklad formou franšízy otvoriť pekáreň Anker rakúskeho pôvodu.

Tesco má čerpacie stanice pri mnohých hypermarketoch na Slovensku. Funguje napríklad v Banskej Bystrici, Senici, Trenčíne, Považskej Bystrici, Žiline, Košiciach a ďalších. Tá bratislavská bude už v poradí sedemnástou v krajine.