Málo známy bulharský predajca elektroniky v tichosti odchádza zo slovenského trhu. Vzhľadom na slabú reklamnú kampaň i slabé povedomie o značke medzi slovenskými zákazníkmi, postrehne jeho odchod zrejme málo ľudí. O zatvorení tunajších pobočiek Technomarketu dnes informovali Hospodárske noviny.

„Môžem potvrdiť, že investori sa rozhodli zavrieť všetky slovenské prevádzky,“ pre TRENDreality.sk vysvetľuje Miroslav Minarovič zo spoločnosti. Prevádzkovateľom Technomarketu bola spoločnosť ibn Electronics, s.r.o., voči ktorej je vedené konkurzné konanie. Sieť mala v krajine päť pobočiek, jednu ďalšiu už zatvorila na jeseň.

Dôvodom odchodu z trhu je slabý predaj. „Tržby dlhodobo nestíhali pokrývať náklady,“ priznáva M. Minarovič. Investor podľa neho zrejme neodhadol nutnosť budovania povedomia o novej značke na Slovensku. „V Bulharsku a okolí je Technomarket známy, darí sa mu na každom trhu, no u nás to tak nebolo,“ dôvodí.

Sieť elektroniky ako prvý otvorila showroom v obytnom vežiaku na Krasovského ulici v bratislavskej Petržalke, ktorý však najmä vďaka zatvoreniu Starého mosta prišiel o množstvo potenciálnych návštevníkov. Pred Vianocami 2009 otváral aj v druhej etape Shopping Palace na Zlatých pieskoch, kde kvôli slabej návštevnosti zatvoril ešte vlani na jeseň.

Technomarket na Slovensku končí

Technomarket prevádzkoval obchody aj v trnavskej nákupnej zóne Storeland, trenčianskom Laugariciu, žilinskom OC Mirage a spišskonovoveskom centre Madaras. Pobočky sú zatvorené už niekoľko týždňov.

Bulhari ohlasovali príchod na Slovensko ešte začiatkom roka 2008, kedy chceli vybudovať prvú prevádzku pri petržalskej nákupnej zóne Danubia. Úvodnú predajňu s plochou 2 300 m2 napokon otvorili v Trnave.

Do konca roka 2009 chcela mať spoločnosť v krajine šesť predajní, koncom vlaňajška už desať. Veľkosťou predajnej plochy ambiciózne plánovala prerásť súčasnú slovenskú jednotku Nay.

Technomarket bol založený v roku 1992, pod touto značkou funguje od roku 1999. V domovskej krajine má približne 40 predajní, pôsobí aj v Slovinsku, Chorvátsku, Bosne, Čiernej Hore, Srbsku, Macedónsku, Kosove aj Rumunsku.

Foto - Ľuboš Mistrík