O tom, že hotel je na predaj, informovali TREND Reality ešte pred dvoma rokmi. Portál Labartt Hospitality vtedy odhadoval, že na dokončenie bude nový investor potrebovať okolo 150-tisíc eur. Ubytovacie zariadenie, ktoré bolo zaradené do siete Best Western, potrebovalo investície najmä na dokončenie wellness časti.

Hotel je na inzertných portáloch aj po dva a pol roku. A nielen na nich. Majiteľ Sortec Elektronic sa ho rozhodol predávať aj v dražbe. Prvé kolo sa uskutočnilo ešte 13. septembra, keď bola najnižšia vyvolávacia cena určená na niečo vyše 1,8 milióna eur.

Rovnaký výsledok prinieslo aj druhé kolo dražby, ktoré sa pod Tatrami uskutočnilo včera. A to napriek tomu, že majiteľ zariadenia hotel zlacnil. Najnižšiu ponuku nastavil na úroveň 1,7 milióna eur. Či bude aj tretie kolo, je teraz otázne.

Budova hotela je situovaná v centre Veľkej Lomnice. Je vybavená 21 apartmánmi a 20 izbami. „Izby a apartmány sú dvojlôžkové s možnosťou prístelky. V izbách je k dispozícii LCD televízor s DVD prehrávačom, pripojenie na internet, telefón, rádiobudík, minibar. Kúpeľne sú vybavené sprchovacími kútmi,“ píše hotel na oficiálnej stránke.

Tatranský hotel  zatvorili a zmodernizovali, teraz ho nikto nechce

Interiér Hotela Tatran Zdroj: Hotel Tatran

Majiteľ v materiáloch uvádza, že hotel je pripravený na okamžité úžívanie. „V súčasnosti je Hotel Tatran v štádiu dokončenosti  takmer na 100 percent, nepoužívaný, zariadený,“ konštatuje majiteľ. Dokumenty, ktoré priložil k dražbe uvádzajú, že v zariadení je napríklad 21 televízorov, 40 minichladničiek či 40 pracovných stolov.

Pohyby na trhu ubytovacích zariadení sú pomerne bežné. Vlani u nás podľa Štatistického úradu SR pribudlo 406 zariadení, ktoré ponúkali ubytovacie služby. Len na porovnanie, kým v roku 2005 bolo 2 446 hotelov či penziónov, v roku 2015 to bolo o takmer 1 300 viac. Aktuálne u nás ponúka služby  3 724 ubytovacích zariadení.