Budovu bývalej práčovne nájdete v Tatranskej Lomnici. Posledné roky však bola nevyužívaná. Prevádzkovateľ zápasil s finančnými problémami, keď sa eseróčka Práčovňa a čistiareň Tatry dokonca dostala do reštrukturalizácie a medzi dlžníkmi ju eviduje aj štát.

Oživenie budovy

Budova, v ktorej práčovňa sídlila, už má nového majiteľa. Podľa výpisu z katastra ju od mája 2015 vlastní bratislavská spoločnosť JMJ Real. Uvedená firma však nežiada úrady o úpravu objektu. Zmenu žiada spoločnosť Takata so sídlom v Smižanoch. Práve ona by chcela v budove zriadiť Galériu Dobrá hračka.

„Predmetom prestavby sú stavebné úpravy pôvodného objektu práčovne na galériu Dobrá Hračka. Stavebné úpravy budú spočívať v zateplení fasády kontaktným zatepľovacím systémom, časti stropov s úpravou stropných podhľadov, menších dispozičných zmenách,“ píše sa v dokumentoch, ktoré skúmajú príslušné úrady.

Ďalšia atrakcia

Priestory na prvom podzemnom podlaží majú byť využité ako sklady. Na prvom nadzemnom podlaží má byť situovaný vchod, obchod, samotná galéria, ale aj herňa, animátor, detské ihrisko či dielňa. Druhé nadzemné podlažie má byť určené ako zázemie pre zamestnancov.

Investor aktuálne požiadal úrady o stavebné povolenie. Predpokladá, že premena objektu by mala byť hotová do konca roka 2020. Spoločnosť Takata je v Tatrách dobre známa. Okrem iného prevádzkuje atrakciu TrickLandia v Starom Smokovci, ktorá je založená na optických ilúziách.