Nový projekt vyrastá za Demänovou v smere na Demänovskú Dolinu. Areál leží na nevyužitých pozemkoch, keď zo severu susedí s projektom Apartmány Hilson, na východe s cestnou komunikáciou a na juhu a západe s pasienkami.

Chaty aj apartmány

Areál má vytvoriť novú štvrť, ktorá bude zložená z apartmánových domov a z troch typov objektov – Viladomov, Rekreačného domu L a Rekreačného domu M. Pri Viladomoch ide o dvojpodlažné nízkoenergetické domy, ktoré sú určené pre skupiny od osem do dvanásť osôb.

„Dominantou prízemia je spoločenská miestnosť spojená s otvorenou kuchyňou, krbom a s výstupom na terasu. Súčasťou je aj vstupná predsieň, hosťovská izba, dve kúpeľne a sklad pre lyže a športové potreby. Na hornom poschodí sú samostatné tri spálne a dve  kúpeľne,“ predstavuje objekt na svojej stránke investor. Súčasťou viladomu je aj pozemok s rozlohou od 420 do 750 štvorcových metrov. V ponuke je na predaj trojica týchto domov. Ich ceny investor neprezrádza.

Rekreačný dom L je koncipovaný ako dvojpodlažná stavba určená pre skupinu šiestich až ôsmich domov. Súčasťou objektu majú byť tri spálne aj sauna. V ponuke investora je 13 takýchto domov. Ponuku dopĺňa aj deviatka najmenších domov s označením M. Sú určené pre štyri až šesť osôb a ide o dvojpodlažné objekty s dvoma spálňami. V oboch prípadoch ceny investor neuvádza.

Dokončenie v lete

Komplex dopĺňajú apartmánové domy. V ponuke investora je štvorica objektov, ktoré spolu ponúknu 35 jednotiek. Najväčšie zastúpenie majú dvojizbové jednotky, ktorých je 14. V ponuke je okrem iných aj pätica trojizbových apartmánov s dvoma podkrovnými izbami. Cenník apartmánov nie je zverejnený, investor však láka na ceny od 73 900 eur.

V Tatrách vyrastá nová dedina, láka na chaty aj apartmány

Vizualizácia projektu Demänová village Zdroj: Tatra SPC8

Súčasťou komplexu má byť aj recepcia či reštaurácia. Investor pritom na stránke hovorí o tom, že nehnuteľnosť sa ročne zúročí o šesť percent. Za projektom stojí spoločnosť Tatra SPC8. Spoločnosť je personálne prepojená s developerom Tatra Development, ktorý v regióne realizoval niekoľko projektov a začiatkom tohto roka sa mu podarilo úspešne zavŕšiť proces reštrukturalizácie.