Nové rekreačné centrum chce stavať vo Veľkej Lomnici spoločnosť Bio-plus, ktorá sa zaoberá výrobou olejov, ale aj prevádzkovaním daňového skladu a čerpacích staníc.

Práve pozemok okolo svojej čerpačky na ceste z Popradu do Veľkej Lomnice chce firma využiť na výstavbu centra. V prípade projektu je aj investorom.

Projektová dokumentácia centra je ešte z roku 2015, no pôvodné plánované zámery investora sa časovo posunuli. Aktuálne je však už projekt bližšie k realizácii – získal územné rozhodnutie a čaká na stavebné.

Bio-plus zároveň realizoval verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác, ktorého sa zúčastnili dvaja uchádzači. Uspela v ňom košická spoločnosť MBL, ktorá má centrum postaviť za 1,213 milióna eur bez DPH.

Projekt sa uchádzal aj o spolufinancovanie z eurofondov v rámci programu rozvoja vidieka na roky 2014 – 2020. So žiadosťou uspel ako investícia spojená s vidieckym cestovným ruchom. Pôdohospodárska platobná agentúra tak spoločnosti uhradí 55 percent oprávnených výdavkov a projekt podporila sumou takmer 696-tisíc eur.

Na druhom podlaží počítajú s izbami

V rozpise výdavkov spoločnosť uvádza najvyššiu investíciu na samotný objekt centra (1,16 milióna), pozemok má hodnotu 41 200 eur, stroje a zariadenia kuchyne 58 813 eur a šesť virtuálnych cyklotrenažérov stojí 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa