Tatra banka predáva kancelársku budovu, nachádzajúcu sa na Černyševského ulici v Petržalke v Bratislave. Banka svojím rozhodnutím reflektuje na celosvetové trendy a mení svoju stratégiu v oblasti nehnuteľností.

Komplex známy pod názvom TatraCity má približne 16-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy a 200 parkovacích miest, je doplnený rezidenčným celkom. Na predaj je aktuálne nižšia 8-poschodová budova, ktorá ponúka približne 4-tisíc štvorcových metrov.

Zmena je správnym krokom

„V Tatra banke sledujeme všetky nové trendy a dôsledky Covidu-19 nám len potvrdili, že zmena  stratégie využívania našich kancelárskych priestorov je správnym krokom. Budeme preto radi, keď si jedna z našich budov nájde nového vlastníka,“ uviedla Natália Major, členka predstavenstva Tatra banky.

Predajom bol poverený investičný tím realitno-poradenskej firmy JLL, ktorý bol v minulosti aktívny pri transakciách kancelárskych budov Quadro, Lakeside Park či Aupark Tower v Bratislave.

Ideálna investičná príležitosť

Rudolf Nemec, vedúci investičného oddelenia JLL, vysvetlil, že výhodou komplexu na Černyševského je efektívny a jednoduchý pôdorys s možnosťou flexibilného členenia priestoru, umožňujúci využiť danú nehnuteľnosť viacerými spôsobmi. „Zároveň je ideálnou investičnou príležitosťou pre široké spektrum potenciálnych záujemcov – od investorov špecializujúcich sa na kúpu a prenájom kancelárskych budov, cez konečných užívateľov využívajúcich budovu ako sídlo spoločnosti, až po menších, či stredne veľkých developerov, resp. stavebné spoločnosti zameriavajúce sa na prestavbu a zmenu súčasného využitia budovy,“ dodal.