Developerská firma Ipec sa pripravuje na štart projektu D1 Fashion Outlet&Business Park pri Senci. Nákupná zóna by sa mala podľa šéfa Ipecu Ivana Čarnogurského začať stavať na jeseň tohto roka, stavebné povolenia už IPEC získal. Podarilo sa mu dosiahnuť už aj dohodu s nájomníkmi.

V prvej fáze budovania novej nákupnej zóny by malo vyrásť outlet centrum s prenajímateľnou plochou zhruba 7-tisíc m2. Ipec už preň získal nájomníkov z radov talianskych módnych firiem. Pri Senci by rady predávali svoje staršie a výbehové zlacnené produkty.

Prvú časť zóny s outletom plánuje IPEC otvoriť pred letom budúceho roka. Prvá etapa vrátane infraštruktúry pre ďalšie by mala stáť zhruba 5,5 mil. eur. Celkovo pripravil investor pre projekt zhruba 18-hektárové územie po ľavej strane prvého kruhového objazdu za výjazdom z diaľnice D1 pri Senci smerom do Pezinka.

Talianske outlety pri Senci

Celkovo IPEC plánuje v zóne vybudovať zhruba 40-tisíc m2 úžitkovej plochy. Prvú fázu outletu by mala neskôr nasledovať druhá s približne rovnakou úžitkovou plochou. V druhej časti zóny ďalej od kruhového objazdu sa pripravuje nákupná promenáda so vstupom do obchodov spredu. Dve fázy by mali vytvoriť okolo 15-tisíc m2.

Talianske outlety pri Senci

Okrem toho by mala v zóne vyrásť aj samoobsluha Lidl, čerpacia stanica Shell, či samostatný obchodný dom nábytkárskej firmy Petermax. Neskôr pribudnú stavebniny a zábavná časť. Tá by mala umožniť aj letné koncerty pod holým nebom, keďže centrum bude ležať mimo obývanej zóny na okraji logistického parku.

Talianske outlety pri Senci

Pôvodne sa výstavba mala rozbehnúť už vlani na jeseň. V minulosti IPEC hovoril aj o výstavbe motela a zóny predaja vzorových rodinných domov. Na tie však zatiaľ nenašiel dostatok záujemcov. V protiľahlej lokalite sa medzitým dokončuje slovenské sídlo a servisný areál švédskeho výrobcu nákladných automobilov Scania.

Talianske outlety pri Senci

V blízkosti je niekoľko sto tisíc štvorcových metrov logistických hál v najväčšom slovenskom distribučnom bode pri diaľničnej križovatke Senec. Podobný projekt výstavby outletového centra vo väčšom rozsahu sa pripravuje o zhruba 20 kilometrov ďalej po diaľnici. 

Talianske outlety pri Senci

Pri Voderadoch vedľa továrne Samsung by mal stáť  One Fashion Outlet za celkovo 72 miliónov eur. Výstavba by sa mala rozbehnúť koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Celkovo by  mal v troch fázach vytvoriť takmer 40-tisíc m2 predajnej plochy.

Vizualizácie - Ipec