O tom, že pokračovanie obchodného komplexu Eurovea získalo dôležité územné rozhodnutie informoval TREND Reality ešte začiatkom decembra. Rozhodnutie v praxi odobrovalo výstavbu komplexu so 168-metrovým vežiakom.

Kontroverzie okolo rozhodnutia

Rozhodnutie mestskej časti pritom vyvolalo kontroverzie. „Územné rozhodnutie o umiestnení stavby zásadného charakteru pre rozvoj Bratislavy, rozhodnutie o mestotvornej zástavbe, ktorá je kontroverznou témou, podpísal exstarosta 16 dní po prehratých voľbách. Sedem dní pred definitívnym odovzdaním starostovského kresla," uviedla Zuzana Aufrichtová, novozvolená starostka mestskej časti Staré Mesto.   

Reagoval aj bratislavský primátor Matúš Vallo. „Mrzí ma, že pri budove, ktorá prekonala tú magickú výšku (viac ako 150 metrov) a ktorá je preto už z povahy veci kontroverznou, sú pochybnosti aj o rešpektovaní územného plánu a tiež o pôsobnosti stavebného úradu, ktorý sa ňou zaoberá, keďže ten je z inej mestskej časti ako tej, v ktorej katastrálnom území nový projekt bude prevažne stáť,“ citovali ho Hospodárske noviny.

Staré Mesto stoplo povolenie na výstavbu mrakodrapu Eurovea Tower

Eurovea 2 Zdroj: JTRE

Developer reagoval tým, že vždy postupoval podľa právnych predpisov. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa