Hlad žilinského trhu po nedostatkových kancelárskych priestoroch sa usiluje využiť spoločnosť SSiM-OC, a.s., dcéra skupiny SSiM. Jej projekt s názvom Europark by mal vyrásť na ploche v blízkosti obchodných domov Baumax, Carrefour a Lidl. Polyfunkčný objekt bude zameraný najmä na administratívu a obchod.

Podľa starších informácií na internetovej stránke spoločnosti by mal mať Europark 34 podlaží, architektonický ateliér MDA píše až o 40 podlažiach. Predseda predstavenstva spoločnosti Ivan Matejčík to uvádza na pravú mieru. „Dávame si vyhotoviť dopravnú štúdiu, predpokladáme však, že pôjdeme do výšky maximálne 24 až 30 podlaží,“ vysvetľuje pre TRENDreality.sk.

SSiM postaví administratívny Europark

Architektúra aj dispozičné riešenie Europarku sa bude ešte meniť.

Oproti už neaktuálnym informáciám na internetovej stránke firmy sa mení aj dispozícia budovy. Pre obchodné prevádzky bude pripravených zhruba 10-tisíc m2, ďalších vyše 12-tisíc m2 pre administratívu. Päť tisíc štvorcov by malo poslúžiť pre relax. Apartmány, s ktorými sa počítalo v staršej verzii sa podľa I. Matejčíka nepostavia: „Chceme sa v Europarku sústrediť výhradne na office a retail.“ V projekte má vzniknúť aj kongresová sála, ktorých je v súčasnosti v Žiline tiež nedostatok.

S výstavbou vežiaka by sa malo začať budúci rok na jeseň, prví nájomníci by sa potom nasťahovali v roku 2009. Architektonické riešenie sa bude ešte meniť, súčasné vizualizácie nie sú konečné.

Spoločnosť SSiM pripravuje podľa predsedu predstavenstva v metropole Považia aj ďalšie projekty. Na stránke má uvedenú informáciu o hotelovom komplexe, ten je zatiaľ len vo fáze uvažovania. Na ulici Vysokoškolákov buduje aj rezidenčný vežiak s názvom 99647 target=blank>Europalace.

Developer však rozvíja plány aj v ďalších častiach Slovenska, hoci hlavný záujem spočíva podľa I. Matejčíka práve na Žiline. V Košiciach má už pripravený obytný komplex, ktorý prinesie okolo 400 bytov. Ďalších 20-tisíc m2 by malo pripadnúť na obchod, 5-tisíc na relax a v komplexe by malo vzniknúť aj zhruba 800 parkovacích miest.

Spoločnosť by rada budovala aj v Tatrách, konkrétne plány hovoria o hoteli a chatách s apartmánovými bytmi. V súčasnosti podľa slov I. Matejčíka čakajú na stanovisko TANAP-u a príslušného úradu životného prostredia.

Vizualizácia - SSiM