Jeden z najväčších stredoslovenských developerských projektov predvlani zmenil majiteľa a v týchto mesiacoch aj architektúru. Nový vlastník, ktorým je podnikateľ Husniriza Kukuli z levickej spoločnosti Dituria predložil nové plány na výstavbu na mieste banskobystrického areálu Slovenky. Projekt predtým známy ako Slovenka Resort získal aj nový názov – Dituria City Park.

Presné čísla a úžitkové plochy zatiaľ nie sú známe. Podľa portálu bbonline.sk majú byť hlavnou funkciou obchod a služby. Počíta sa ale aj s outletom, detským svetom, viacúčelovou halou, wellness priestormi, krytou mestskou tržnicou či rezidenčnou časťou. Pôvodne mal byť dominantou 11-poschodový hotel, od neho sa pravdepodobne ustúpilo.

Konkrétne termíny štartu výstavby a aktuálny stav zatiaľ nie sú známe. Na mieste však už niekoľko rokov prebiehajú búracie práce, pozemok má celkovo takmer dva hektáre. V minulosti malo vzniknúť zhruba 40-tisíc m2 úžitkovej plochy a s výstavbou počítal predošlý majiteľ, podnikateľ Karol Konárik, už v roku 2010. Celý projekt predal o rok neskôr.

Zo Slovenky je Dituria City Park

Nový majiteľ, firma Dituria, v súčasnosti stavia rovnomenné obchodné centrum v Leviciach, ktoré plánuje otvoriť už tento rok na jeseň. Patrí jej aj rovnako pomenovaný štvorhviezdičkový hotel v Nitre patriaci do svetovej siete Best Western.

V Banskej Bystrici nedávno ohlásil plány na výstavbu obchodného centra aj rakúsky investor. Projekt s názvom Terminal Shopping Center má vyrásť na mieste autobusovej stanice a spojiť obchodné možnosti s dopravným uzlom.

Vizualizácia - Dituria

Foto - SITA