Aktuálne plány sa týkajú dvojpodlažného domu s podkrovím na adrese Rajská 5 v centre Bratislavy. Dom sa tiahne smerom k priechodu medzi Cintorínskou a Špitálskou ulicou k budove Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Nehnuteľnosť je vo vlastníctve spoločnosti FSI Real, ktorej patrí aj vedľajší objekt – administratívna budova Orbis. Tú sabolovci prerobili dávnejšie a sami si tu zriadili kancelárie.

V päťpodlažnej budove s nadstavbou okrem nich sídlia viaceré ďalšie spoločnosti – PR agentúry Dynamic Relations 2000, Hugo Bach, advokátska kancelária Bednár & Partners, Atradius a iné firmy. V parteri je aj predajňa spoločnosti St. Nicolaus, ktorá patrí do portfólia J. Sabola.

Dorovnajú radovú zástavbu

Spoločnosť FSI Real predložila hlavnému mestu zámer týkajúci sa vedľajšej nižšej budovy. Tá s Orbisom priamo susedí. Nachádza sa v nej predajňa s oblečením.

Podľa katastra je majiteľom nehnuteľnosti FSI Real od vlaňajška. Na bratislavský magistrát sa firma obrátila so žiadosťou o súhlas na zbúranie staršieho domu a výstavbu polyfunkčného objektu.

Mesto dalo projektu zelenú, aj keď v stanovisku pripomína, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa