„Našou snahou je prinavrátiť zdravú funkcionalitu budovám tak, aby poskytovali služby so všetkým súčasným komfortom,“ hovorí Marian Šufliarsky, predseda predstavenstva a prezident akciovej spoločnosti M-MARKET. Dodal, že do revitalizácie rožňavskej Kocky firma investovala viac ako 1,3 milióna eur.

Práce sa začali v máji a ukončené boli začiatkom novembra. Vzniklo deväť prevádzok na ploche takmer tritisíc štvorcových metrov a 21 parkovacích miest. V Kocke otvorili banka, lekáreň, kvetinárstvo, záložňa, predaj odevov, trafika, cestovná agentúra, autoškola a v budúcom roku pribudne kaviareň.

Na prízemí centra je vstupná hala s vchodmi do dvoch prenajímateľných priestorov a sociálnych zariadení, výťah a schodisko. Ostatné  predajne na prízemí sú prístupné z hlavnej ulice.

Výkonný riaditeľ M-Marketu Vladimír Kocúrek zdôrazňuje, že Kocka je pôvodný slovenský koncept vytvorený vrátane dizajn manuálov pre všetky predajne. Rožňavskú nazval menším komunitným centrom.

M-Market otvoril prvé lokálne obchodné centrum siete Kocka v roku 2012 v Senci. Odvtedy pribudli ďalšie vo Zvolene, Turčianskych Tepliciach, Veľkom Krtíši, Modre a tento rok v apríli v Martine. Firma vlastní aj reťazec CBA Slovakia, ktorý je hlavným nájomcom v Kockách.

„V súčasnosti pripravujeme  projektovú dokumentáciu k ďalším nákupným centrám v Starej Ľubovni a vo Vrútkach. Stratégiou spoločnosti M-MARKET je vybudovať sieť minimálne dvanástich centier,“ opisuje M. Šufliarsky.