V kategórii rodinný dom získala cenu chata s názvom 3.0 v Bernolákove. Jej autormi sú Katarína Príkopská, Ivan Príkopský a Tomáš Szőke.

Chata v Bernolákove stojí už od roku 2005 a potrebovala rozšírenie. Nová prístavba, ktorú zrealizovali architekti, je určená pre deti. Chatka je postavená na drevených stĺpoch.

Bytový dom Nido v Bratislave zvíťazil v kategórii bytové domy. Jeho autorom je Peter Sticzay-Gromski. Projekt charakterizujú tri štíhle veže. Tie vo svojom strede vymedzujú dvor. Porota ocenila vyššiu kvalitu bývania a taktiež aj snahu o hľadanie rovnováhy pri investíciách.

V tretej kategórií Občianske a priemyselné budovy zvíťazil projekt Olivera Kleinerta. V Bratislave prerobil budovu strednej školy z obdobia normalizácie. Porota si myslí, že príbeh premeny školy „socialistického“ typu je unikátom a mohol by byť inšpiráciou pre ďalšie renovácie stoviek takýchto budov.

Ark-shelter je názov architektonického diela, ktoré vytvorili Martin Mikovčák a Michiel De Backer. Tento projekt získal cenu v kategórií fenomény architektúry.

„Dnes, keď žijeme v zrýchlenom móde mestský život od deadlinu k deadlinu, potrebujeme občas únik. Mimo stres, povinnosti a civilizáciu, späť k nášmu pôvodu. Únik do divočiny, pripomenúť si, kto vlastne sme,“ hovoria autori o svojom diele.

Chata na Donovaloch, ktorej autorkou je Jana Štofan Styková získala ocenenie v kategórii interiér. Chata bola pôvodne postavená v 70. rokoch.

Najvýraznejším prvkom po jej rekonštrukcii sa stala hliníková fasáda so zelenými dverami a terasa z červeného smreku, priblížila autorka.

Víťazným dielom v kategórii exteriér sa stal Nový park v Leopoldove. Spoločne ho vytvorili Jakub Kopec, Klára Zahradníčková a Tomáš Džadoň.

Projekt podľa poroty dokazuje to, že aj verejný priestor dokáže byť originálny. Autori vyriešili originálne aj transformáciu bývalého cintorína, kde navrhli hracie prvky s dizajnom minulých čias.

Porota sa skladala zo slovenských architektiek Miriam Liškovej a Ľubice Segečovej, architekta Štefana Polakoviča, českých architektov Pavla Nasadila a Petra Hájeka, talianskeho architekta Pavla Mikolajčáka a rakúskeho architekta Kaya Strassera. Odovzdávanie cien sa konalo pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej.