História problémov populárneho ubytovacieho zariadenia sa začala písať 6. októbra 2015. Práve vtedy hotel vyhorel do tla. Požiar neprežil jeden z návštevníkov a finančné straty sa vyšplhali do výšky štyroch miliónov eur.

Pokus o návrat

Majitelia vtedy rozmýšľali nad budúcnosťou zariadenia. „Musíme spraviť hlbšiu analýzu spoločnosti a jej portfólia a na základe výsledkov analýzy prijmeme rozhodnutia,“ hovoril pre Plus Jeden Deň Karol Klobušický, predseda predstavenstva spoločnosti Hotely mládeže Slovakia, ktorá hotel vlastní.

Nakoniec sa rozhodli vrátiť zariadenie na hotelovú mapu. Zavážila obľúbenosť aj finančná kondícia hotela. „Hotel  Jasná patril medzi najziskovejšie objekty v portfóliu našej spoločnosti. Hotel vykazoval nadpriemerné výsledky obsadenosti aj oproti celoslovenskému priemeru,“ naznačoval K. Klobušický.

Rekonštrukciu vyhoreného tatranského hotela stopli, majiteľovi hrozí konkurz

Hotel Junior v stredisku Jasná po požiari Zdroj: TASR

Pred rokom TREND Reality informoval o tom, že rekonštrukcia sa začala. Majitelia sľubovali, že hotel „zostane trojhviezdičkový, aj keď bude ponúkať služby štvorhviezdičkového“. Rekonštrukcia 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa